Konferencijoje aptarti naujų mokslo metų prioritetai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 25 d. šeštadienis

Penktadienį į Vilnių susirinkę savivaldybių administracijų švietimo padalinių vedėjai, Prezidentūros, Seimo, profesinių sąjungų atstovai, ministerijos vadovai aptarė naujų mokslo metų aktualijas, 2012–2013 mokslo metų prioritetus.

Sveikindamas renginio dalyvius, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pabrėžė: "Gyvename 21 amžiuje ir turime suprasti, kad nuo 20 amžiaus jis skiriasi tuo, kad dar svarbesnės tampa žinios ir gebėjimai, nes jais remdamiesi galime projektuoti savo šalies ateitį. Nemažiau svarbu, kad išugdytume jaunimą asmenybėmis, piliečiais, nebijančiais nuolatinės kaitos ir globalaus pasaulio iššūkių.“

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pažymėjo, kad šiais mokslo metais svarbus ne tik tęstinumas įgyvendinant tokius prioritetus, kaip išlaisvintas kūrybiškumas, saugus ir sveikas vaikas, savarankiška ir atsakinga mokykla, bet ir nauja kryptis – dėmesys mokytojų tobulėjimui.

„Vienas iš svarbiausių ir didžiausių šiemet laukiančių darbų – valstybinės švietimo 2013–2022 m. strategijos patvirtinimas. Ateinančių 10–ies metų laikotarpiui mūsų strategijos tikslas – siekti, kad Lietuvos švietimas taptų tvariu pagrindu kiekvienam piliečiui ugdant jo savarankiškumą, veržlumą, atsakingumą, kuriant savo, valstybės ir pasaulio ateitį,“– sakė ministras G. Steponavičius.

Pasak G.Steponavičiaus, naujos švietimo strategijos projekte išskiriami keturi esminiai dalykai. Tai – dėmesys mokytojui, dėstytojui, šiuolaikinė organizacija savo sprendimus ir plėtrą grindžianti išmania vadyba, išplėstas vaikų ir jaunimo neformaliojo ugdymo prieinamumas bei mokymasis visą gyvenimą, įvedant mokymosi visą gyvenimą krepšelį.

Kalbėdamas apie naujųjų mokslo metų darbus, ministerijos vadovas pabrėžė ikimokyklinio ugdymo galimybių įvairovę ir plėtrą, mokyklų vadovų pajėgų stiprinimą, įgyvendinant naują vadovų atranką ir stiprinant mokyklos lyderystę, naujas pedagogų kvalifikacijos tobulinimo galimybes, profesinio mokymo kaitos kryptis ir kt. Pasak ministro, nuo spalio 1 d. įgauna pagreitį projektas, išbandysiantis neformalaus švietimo krepšelį. Jame dalyvaujančių savivaldybių patirtis bus naudinga toms savivaldybėms, kurios pačios planuoja taikyti šį krepšelį.

Renginyje kalbėta apie mokytojo vaidmenį, apžvelgti nauji teisės aktai, jų pakeitimai, pristatytas pedagogų kvalifikacijos tobulinimo modelis, jo praktinio realizavimo aspektai.

Konferenciją „Švietimas regionuose 2012. Pedagogo kvalifikacija – svarbiausias švietimo kokybės veiksnys“ surengė Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, kuris įgyvendina projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »