LEU Mokytojų dienos proga surengė susimąstyti verčiančią socialinę akciją

Publikuota: 2015 m. spalio 5 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas atkreipti dėmesį į mokytojo profesijos svarbą ir minėdamas 80-ąjį jubiliejų, Mokytojų dienos proga surengė fotosesiją „Mokytojo galia“.

Idėjos autorius LEU Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Tomas Petryla teigia, kad 2015-ieji universitetui yra ypatingi – prabėgo 80 metų nuo tada, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1935 m. įsteigė pirmąją aukštąją pedagoginę mokyklą – dvimetį pedagoginį institutą. „Nuo pat LEU įsteigimo mokytojo profesija visuomenėje buvo viena garbingiausių. Keičiantis laikotarpiams, keitėsi ir mokytojo profesijos supratimas, tačiau ši profesija šiandieninėje visuomenėje išlieka labai svarbi. 10 jaunosios kartos mokytojų, kurie dalyvavo fotosesijoje „Mokytojo galia“, simbolizuoja naująją mokytojų kartą, pasiryžusią ugdyti jaunąją kartą“, – kalba LEU atstovas, šia socialine akcija skatindamas visuomenę susimąstyti apie mokytojo profesijos svarbą šiandien ir ateityje.

Vilniaus licėjaus biologijos mokytojas Simas Ignatavičius, vienas iš socialinės akcijos dalyvių, mano, kad būtina atkreipti jaunų žmonių dėmesį į pedagogo darbą. „Svarbu, kad kuo daugiau jaunų profesionalų pasirinktų šią profesiją ir tokiu būdu praturtintų lietuvišką mokyklą“, – sako pedagogas.

Šalčininkėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ana Banelytė tikina, kad dirbdama mokykloje nuolat susiduria su įvairiais iššūkiais, kurie padeda atrasti save. „Kai žmogus dirba mėgstamą darbą, negalvoja apie prestižą. Jis paprasčiausiai nori, kad darbas būtų vertinamas. Svarbu savo veikloje atrasti prasmę. Mes, mokytojai, ugdome jaunąją kartą ir esame atsakingi už tai, kad mokiniai užaugtų gerais žmonėmis“, – teigia LEU absolventė.

Tarptautinė mokytojų diena minima spalio 5 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »