LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Vasario 25–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Personažas ieško autoriaus“. Parodoje susitikimus rengs ir savo išleistas knygas pristatys ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla.

Vilniaus knygų mugės socialinė misija – skatinti skaitymą. Tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūrinis renginys, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Parodoje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, per keturias dienas apsilanko daugiau nei 60 tūkstančių lankytojų.

LEU leidykla parodos lankytojus kvies į stendą susipažinti su naujomis knygomis, ateiti į išleistų knygų pristatymus, susitikti su knygų autoriais. Leidyklos renginiai vyks vasario 26 d. (penktadienį).

12 val. 3.2 salėje vyks Vidos Petrulionienės knygos „Nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių kūrybinė raiška technologijų pamokose“ pristatymas.

Mokslo studijoje siekiama atskleisti nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių santykį su kūryba, analizuojami teoriniai ir praktiniai kūrybingumo ugdymo aspektai. Nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių kūrybinės raiškos dinamikos analizė, pritaikius vizualinius ir vizualinius-patirtinius kūrybingumo skatinimo metodus technologijų pamokose, atskleidė teigiamą šių metodų poveikį mokinių kūrybinei raiškai mitybos, tekstilės, konstrukcinių medžiagų ir elektronikos srityse.

Renginio vedėja – doc. dr. Alvyra Galkienė. Dalyvauja autorė, doc. dr. Ala Petrulytė, dėst. Edita Norvaišienė.

12 val. forume-LRT studijoje vyks doc. dr. Gitanos Vanagaitės knygos „Prasmių raiška Vandos Juknaitės kūryboje“ pristatymas.

Ilgai laukta LEU Lituanistikos fakulteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros doc. dr. G. Vanagaitės monografija – pirmasis bandymas lietuvių literatūros kritikoje apimti visą Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. dr. V. Juknaitės kūrybą, išryškinti jos nekintančią, bet vis gilesnius būties klodus atveriančią motinystės, gyvenimo vertės pasakojimo liniją. Motinystės, suprantamos kaip besąlygiškos meilės, atvertis inicijavo diskusiją apie vartotojiškos visuomenės mentalitetą, vertybes. Apsisprendimo motinystei istoriją prof. dr. V. Juknaitė pasakoja pasitelkdama dokumentinius žanrus. Hermeneutinė prieiga prie egzistencinės prof. dr. V. Juknaitės kūrybos problematikos leido išryškinti ir aprašyti jos kūriniuose atsiveriančią būtį kaip tiesą.

Renginio vedėjas – prof. dr. Dainius Vaitiekūnas. Dalyvauja autorė, prof. dr. V. Juknaitė, Jūratė Sprindytė, doc. dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė.

20 val. forume-LRT studijoje vyks prof. dr. Jūratės Baranovos knygos „XX amžiaus moralės filosofija. Pokalbis su Kantu“ pristatymas.

Mokslinė monografija atskleidžia ir pagrindines XX amžiaus filosofų gvildentas moralės problemas, ir jų neišvengiamą dialogą su Kantu. Tai antras, papildytas, knygos leidimas, kuriame randamas naujas skyrius, skirtas kantiškosioms trajektorijoms Gilles‘io Deleuze‘o filosofijoje. Knygoje taip pat analizuojamos kai kurios naujausios, per pastarąjį dešimtmetį išsakytos lietuvių filosofų idėjos šia tema. Pristatyme bus kalbama apie tai, kas yra gyva, o kas mirę Kanto filosofijoje šiandien.

Renginyje dalyvauja autorė, Alvydas Jokubaitis, Rita Šerpytytė, Mindaugas Gutauskas.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »