LEU vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir jos mokslinio palikimo leidinių pristatymas

Publikuota: 2014 m. vasario 28 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vasario 27 d. 14 val. 302 aud. vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir mokslinio palikimo tyrimams skirtų leidinių pristatymas.

Meilė Lukšienė – vienintelė lietuvė, apdovanota UNESCO Jano Amoso Komenskio medaliu. Paryžiuje UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje habil. dr. Meilės Lukšienės 100–osios gimimo metinės buvo paskelbtos UNESCO minėtina sukaktimi. Dėmesys šiai visuomenės veikėjai skiriamas už itin svarbų vaidmenį vystant modernią švietimo sistemą ir ugdant demokratišką lietuvių bendruomenę.

Padovanojus M. Lukšienės biblioteką–kolekciją Lietuvos edukologijos universitetui, buvo atidaryta jos vardo auditorija ir imta skleisti jos idėjas būsimiems jauniesiems pedagogams. Universitetas pernai organizavo namo, kuriame gyveno M. Lukšienė, paženklinimą atminimo lenta ir tarptautinę mokslinę konferenciją „Ugdymas kultūros ir žmogaus raidos kryžkelėse: Meilės Lukšienės pedagoginio palikimo įžvalgos praeičiai, dabarčiai, ateičiai“.

Š. m. vasario 27 d. LEU vyksiantį renginį moderuos Mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas (LEU) ir prof. habil. dr. Marijona Barkauskaitė (LEU). Mokslinio palikimo tyrimams skirtų leidinių pristatymo programoje pasisakys LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis ir Dainius Numgaudis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris, valstybinės Meilės Lukšienės metų programos pirmininkas. Apie M. Lukšienės įžvalgas dabarčiai ir ateičiai kalbės Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Stundys, o Meilės Lukšienės mokslinio palikimo tyrinėjimus pristatys LEU prof. dr. Sigutė Radzevičienė. 

Leidinių „Pedagogika 111“ ir „Pedagogika 112“, skirtų M. Lukšienei, pristatymo programoje numatyta vaizdo įrašo peržiūra – atminimo įamžinimo kelias: „Adomo Mickevičiaus g. 19–Studentų g. 39–302, Meilės Lukšienės auditorija“. Jos idėjas dabarties ugdymo kontekstuose pristatys prof. dr. Ona Monkevičienė (LEU). Apie M. Lukšienės idėjų diegimo į mokyklą kelią kalbės Algimantas Masaitis, Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės vardo vidurinės mokyklos ilgametis direktorius.

Į leidinio pristatymą pakviesti buvę ir esami švietimo skyrių vedėjai Kęstutis Rimkus, Vytautas Bigaila, Vaino Brazdeikis ir kt. Muzikinę programą „Daina kaip raiškiausia kalba“ atliks prof. Antanas Kiveris ir LEU ansamblis „Šviesa“. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »