LEU vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir jos mokslinio palikimo leidinių pristatymas

Publikuota: 2014 m. vasario 28 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vasario 27 d. 14 val. 302 aud. vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir mokslinio palikimo tyrimams skirtų leidinių pristatymas.

Meilė Lukšienė – vienintelė lietuvė, apdovanota UNESCO Jano Amoso Komenskio medaliu. Paryžiuje UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje habil. dr. Meilės Lukšienės 100–osios gimimo metinės buvo paskelbtos UNESCO minėtina sukaktimi. Dėmesys šiai visuomenės veikėjai skiriamas už itin svarbų vaidmenį vystant modernią švietimo sistemą ir ugdant demokratišką lietuvių bendruomenę.

Padovanojus M. Lukšienės biblioteką–kolekciją Lietuvos edukologijos universitetui, buvo atidaryta jos vardo auditorija ir imta skleisti jos idėjas būsimiems jauniesiems pedagogams. Universitetas pernai organizavo namo, kuriame gyveno M. Lukšienė, paženklinimą atminimo lenta ir tarptautinę mokslinę konferenciją „Ugdymas kultūros ir žmogaus raidos kryžkelėse: Meilės Lukšienės pedagoginio palikimo įžvalgos praeičiai, dabarčiai, ateičiai“.

Š. m. vasario 27 d. LEU vyksiantį renginį moderuos Mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas (LEU) ir prof. habil. dr. Marijona Barkauskaitė (LEU). Mokslinio palikimo tyrimams skirtų leidinių pristatymo programoje pasisakys LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis ir Dainius Numgaudis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris, valstybinės Meilės Lukšienės metų programos pirmininkas. Apie M. Lukšienės įžvalgas dabarčiai ir ateičiai kalbės Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Stundys, o Meilės Lukšienės mokslinio palikimo tyrinėjimus pristatys LEU prof. dr. Sigutė Radzevičienė. 

Leidinių „Pedagogika 111“ ir „Pedagogika 112“, skirtų M. Lukšienei, pristatymo programoje numatyta vaizdo įrašo peržiūra – atminimo įamžinimo kelias: „Adomo Mickevičiaus g. 19–Studentų g. 39–302, Meilės Lukšienės auditorija“. Jos idėjas dabarties ugdymo kontekstuose pristatys prof. dr. Ona Monkevičienė (LEU). Apie M. Lukšienės idėjų diegimo į mokyklą kelią kalbės Algimantas Masaitis, Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės vardo vidurinės mokyklos ilgametis direktorius.

Į leidinio pristatymą pakviesti buvę ir esami švietimo skyrių vedėjai Kęstutis Rimkus, Vytautas Bigaila, Vaino Brazdeikis ir kt. Muzikinę programą „Daina kaip raiškiausia kalba“ atliks prof. Antanas Kiveris ir LEU ansamblis „Šviesa“. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »