MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Publikuota: 2015 m. gruodžio 18 d. penktadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. Pirmojo 2015 metų konkurso metu į NASA stažuotis sėkmingai išvyko 2 studentai iš Lietuvos – Jonas Narkeliūnas ir  Mikalojus Brazdžiūnas, kurie š. m. gruodžio mėn. pabaigoje grįžta į Lietuvą. Studentams buvo suteikiama galimybė naudotis NASA infrastruktūra ir resursais bei įgauti patirties bendradarbiaujant su geriausiais mokslininkais ir inžinieriais.

„Aš dirbu Nanotechnologijų centre, kuriame bandau sukurti mažą, ant piršto galo telpantį prietaisą– biojutiklį, galintį nustatyti astronautų, dirbančių Tarptautinėje kosminėje stotyje, širdies veiklos sutrikimus, gresiantį infarktą. NASA siekia tokius prietaisus gaminti ir pritaikyti ten pat, kur jie bus naudojami (TKS, vėliau skrydžio metu į Marsą ar nusiliedus Marse). Todėl biojutiklis turi būti pigus, lankstus (popieriaus pagrindo), patikimas ir pakankamai jautrus. Paskutinius du tikslus pasiekti yra gana sudėtinga, būtent tai ir yra mano uždavinys“, – pasakojo Mikalojus Brazdžiūnas.  

„Dirbau su programa, kuri skirta modeliuoti kosminių šiukšlių susidūrimus ir sprendžiau problemą, kaip jų išvengti, gerinau skaičiavimų tikslumą. Šita programa buvo kuriama mano vadovo ir kelių kitų NASA darbuotojų, kurie visi yra iš skirtingų šalių“, – įspūdžiais dalinosi Jonas Narkeliūnas.

Skelbiami kvietimai teikti paraiškas yra skirti vasaros ir rudens stažuotėms NASA Mokslinių tyrimų centre AMES, kuris įsikūręs Palo Alto, Kalifornijos valstijoje, JAV. Numatoma vasaros stažuotės trukmė – 10 savaičių (2016 m. birželio 6 d. – 2016 m. rugpjūčio 12 d.), o rudens stažuotės trukmė – 16 savaičių (nuo 2016 m. rugpjūčio 29 d. iki gruodžio 16 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Teikti paraiškas abiems kvietimams turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys mokslo ir studijų institucijose bakalauro arba magistro laipsnį suteikiančiose gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų programose* (angl. science, technology, engineering or mathematics (STEM)). Bus inicijuojami projektai pagal NASA nurodytas stažuočių tematikas, todėl studentai turėtų atkreipti dėmesį į šias tematikas.

Siekiantiems dalyvauti konkurse yra keliamas reikalavimas puikiai mokėti anglų kalbą, turėti ne žemesnį nei 8 iš 10 balų studijų rezultatų vidurkį už visus praėjusius semestrus. Studentai turi įsipareigoti sutikti su NASA nustatytais reikalavimais dėl intelektinės nuosavybės teisių.

Paraiškas abiems kvietimams atskirai galima teikti iki 2016 m. sausio 12 d. 16:30 val. Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti MITA svetainėje. Tel. pasiteirauti: 8 5  264 4712.

Praeito konkurso rezultatai

2015 m. paskelbtame pirmame konkurse MITA gavo 29 paraiškas. Vidutinis konkurso dalyvių amžius yra 22 metai (vyriausiam konkurso dalyviui – 28 metai, o jauniausiam – 19 metų). Į konkursą iš viso pretendavo 23 vyrai ir 6 moterys, pagal išsilavinimą – 21 bakalauro kurso studentas ir 8 magistro studentai. Paraiškas teikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (16), Vilniaus universiteto (7), Kauno technologijos universiteto (4) bei Klaipėdos universiteto (2) studentai.

Į finalinį etapą buvo atrinkti 3 studentai: du iš Vilniaus universiteto ir 1 iš Klaipėdos universiteto. Jų kandidatūros buvo teikiamos NASA, kuri patvirtino dviejų studentų dalyvavimą. Laimėtojais tapo ir 2015 metų rudenį į stažuotę išvyko: J. Narkeliūnas – VU Fizikos fakulteto teorinės fizikos ir astrofizikos magistrantas ir M. Brazdžiūnas – VU Gamtos mokslų fakulteto biofizikos bakalauras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »