MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Publikuota: 2015 m. gruodžio 18 d. penktadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. Pirmojo 2015 metų konkurso metu į NASA stažuotis sėkmingai išvyko 2 studentai iš Lietuvos – Jonas Narkeliūnas ir  Mikalojus Brazdžiūnas, kurie š. m. gruodžio mėn. pabaigoje grįžta į Lietuvą. Studentams buvo suteikiama galimybė naudotis NASA infrastruktūra ir resursais bei įgauti patirties bendradarbiaujant su geriausiais mokslininkais ir inžinieriais.

„Aš dirbu Nanotechnologijų centre, kuriame bandau sukurti mažą, ant piršto galo telpantį prietaisą– biojutiklį, galintį nustatyti astronautų, dirbančių Tarptautinėje kosminėje stotyje, širdies veiklos sutrikimus, gresiantį infarktą. NASA siekia tokius prietaisus gaminti ir pritaikyti ten pat, kur jie bus naudojami (TKS, vėliau skrydžio metu į Marsą ar nusiliedus Marse). Todėl biojutiklis turi būti pigus, lankstus (popieriaus pagrindo), patikimas ir pakankamai jautrus. Paskutinius du tikslus pasiekti yra gana sudėtinga, būtent tai ir yra mano uždavinys“, – pasakojo Mikalojus Brazdžiūnas.  

„Dirbau su programa, kuri skirta modeliuoti kosminių šiukšlių susidūrimus ir sprendžiau problemą, kaip jų išvengti, gerinau skaičiavimų tikslumą. Šita programa buvo kuriama mano vadovo ir kelių kitų NASA darbuotojų, kurie visi yra iš skirtingų šalių“, – įspūdžiais dalinosi Jonas Narkeliūnas.

Skelbiami kvietimai teikti paraiškas yra skirti vasaros ir rudens stažuotėms NASA Mokslinių tyrimų centre AMES, kuris įsikūręs Palo Alto, Kalifornijos valstijoje, JAV. Numatoma vasaros stažuotės trukmė – 10 savaičių (2016 m. birželio 6 d. – 2016 m. rugpjūčio 12 d.), o rudens stažuotės trukmė – 16 savaičių (nuo 2016 m. rugpjūčio 29 d. iki gruodžio 16 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Teikti paraiškas abiems kvietimams turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys mokslo ir studijų institucijose bakalauro arba magistro laipsnį suteikiančiose gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų programose* (angl. science, technology, engineering or mathematics (STEM)). Bus inicijuojami projektai pagal NASA nurodytas stažuočių tematikas, todėl studentai turėtų atkreipti dėmesį į šias tematikas.

Siekiantiems dalyvauti konkurse yra keliamas reikalavimas puikiai mokėti anglų kalbą, turėti ne žemesnį nei 8 iš 10 balų studijų rezultatų vidurkį už visus praėjusius semestrus. Studentai turi įsipareigoti sutikti su NASA nustatytais reikalavimais dėl intelektinės nuosavybės teisių.

Paraiškas abiems kvietimams atskirai galima teikti iki 2016 m. sausio 12 d. 16:30 val. Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti MITA svetainėje. Tel. pasiteirauti: 8 5  264 4712.

Praeito konkurso rezultatai

2015 m. paskelbtame pirmame konkurse MITA gavo 29 paraiškas. Vidutinis konkurso dalyvių amžius yra 22 metai (vyriausiam konkurso dalyviui – 28 metai, o jauniausiam – 19 metų). Į konkursą iš viso pretendavo 23 vyrai ir 6 moterys, pagal išsilavinimą – 21 bakalauro kurso studentas ir 8 magistro studentai. Paraiškas teikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (16), Vilniaus universiteto (7), Kauno technologijos universiteto (4) bei Klaipėdos universiteto (2) studentai.

Į finalinį etapą buvo atrinkti 3 studentai: du iš Vilniaus universiteto ir 1 iš Klaipėdos universiteto. Jų kandidatūros buvo teikiamos NASA, kuri patvirtino dviejų studentų dalyvavimą. Laimėtojais tapo ir 2015 metų rudenį į stažuotę išvyko: J. Narkeliūnas – VU Fizikos fakulteto teorinės fizikos ir astrofizikos magistrantas ir M. Brazdžiūnas – VU Gamtos mokslų fakulteto biofizikos bakalauras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »