MRU LAB laboratorijos padės spręsti šalies savivaldybių švietimo problemas

Publikuota: 2015 m. spalio 28 d. trečiadienis

Spalio 26 d. naujajame Mykolo Romerio universiteto MRU LAB korpuse įvyko Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių vadovų susitikimas su MRU LAB Edukacinių technologijų laboratorijos vadove doc. dr. Asta Balkute bei Mokymosi visą gyvenimą laboratorijos vadove doc. dr. Jolanta Urbanovič. Renginyje taip pat dalyvavo Akademinių reikalų centro Studijų skyriaus vedėja (prorektoriaus pavaduotoja) Barbara Stankevič, Komunikacijos ir rinkodaros centro vedėjas Šarūnas Sakalauskas. Susitikimą iniciavo Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus.

Savivaldybių švietimo skyriaus vadovams buvo pristatytas naujasis Mykolo Romerio universiteto padalinys MRU LAB, kuriame jau veikia 19 skirtingų socialinių inovacijų mokslo laboratorijų. A. Balkutė ir J. Urbanovič išsamiau supažindino su Edukacinių technologijų ir Mokymosi visą gyvenimą laboratorijomis, jų veiklomis, atliekamų mokslinių tyrimų, mokymų temomis, kurios ypač aktualios švietimo skyriams ir institucijoms.

Vadovės ypač akcentavo laboratorijų ir savivaldybių švietimo skyrių bendradarbiavimo bei mokslinio tarpdiscipliniškumo svarbą. Laboratorijose dirbantys mokslininkai orientuoti į įvairius kokybinius tyrimus, kurie realiai, o ne „ant popieriaus“ padėtų kuo efektyviau identifikuoti konkrečius švietimo politikos, ugdymo procesų, aplinkos trūkumus, pateiktų administracines ir vadybines rekomendacijas, kaip spręsti konkrečiais problemas, pasiūlytų įvairių kompetencijų tobulinimo galimybes.

Švietimo skyrių vadovai sutarė kuo tiksliau identifikuoti jiems aktualias problemas, kurias galėtų spręsti užsakę mokslinius tyrimus; atsižvelgę į savo realius poreikius įgytų konkrečių kompetencijų įvairių kvalifikacijos kėlimo, mokymų metu.

Komunikacijos ir rinkodaros centro vedėjas Š. Sakalauskas pabrėžė, kad į regionus nukreipta politika yra viena iš perspektyvinių Mykolo Romerio universiteto gairių. Universiteto atstovai planuoja lankytis skirtinguose regionuose, bendrauti su vietine bendruomene, savivaldybių, mokymo įstaigų atstovais ir identifikuoti konkrečius poreikius, kuriuos padėtų realizuoti Mykolo Romerio universitetas, ruošdamas socialinių ir humanitarinių mokslų specialistus bei skatindamas glaudesnių mokslininkų ir vietinių bendruomenių bendradarbiavimą.  

Savivaldybių švietimo skyrių vadovai taip pat išsakė pirminius pageidavimus ir problemas, kurios yra labai įvairios ir daugiasluoksnės: nuo drastiškai mažėjančio jaunų mokytojų skaičiaus regionuose iki formalaus savivaldybių reitingavimo. Savivaldybių atstovai pastebėjo, kad jiems dažnai trūksta moksliniais tyrimais paremtų argumentų diskusijose apie švietimo skyrių funkcijas, jų reikalingumą, įtaką, poreikį ir efektyvų darbą, nes dažniausiai ugdymo procesų problemos sprendžiamos remiantis politine valia, kiekybine, reitingavimo praktika o ne mokslininkų atliktais kokybiniais tyrimais. Susitikimo dalyviai sutarė, kad savivaldybių atstovai artimiausiu metu identifikuos savo poreikius, pagal kuriuos MRU LAB laboratorijos paruoš konkrečių veiklų strategijų pasiūlymus.

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »