MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Publikuota: 2016 m. liepos 15 d. penktadienis

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja Diane Kohn ir kultūros atašė  Althea Cawley-Murphree.  

Svečiai susitiko su MRU LAB Saugumo laboratorijos ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro vadovais. Susitikimo metu buvo pristatyti vykdomų projektų rezultatai, aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. 

Svarbiausi MRU LAB Saugumo laboratorijos ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro įgyvendinami projektai:

  • Europos Komisijos pagal 2014–2020 m. Vidaus saugumo fondo policijai programą (angl. Internal Security Fund-Police for 2014-2020, ISFP) finansuojamas projektas „Europos kibernetinių nusikaltimų kompetencijos centrų tinklo stiprinimas” (toliau – SENTER projektas, sutarties Nr. HOME/2014/ISFP/AG/7170) (angl. Strengthening European Network Centres of Excellence in Cybercrime). Projekto tikslas – sukurti Europos nacionalinių kibernetinių nusikaltimų kompetencijos centrų  vieningą kontaktų centrą ir toliau plėtoti nacionalinių kompetencijos centrų tinklą kaip gerai apibrėžtą ir veiklią bendruomenę.
  • Europos Komisijos finansuojamas projektas „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“ (Lithuanian Cybercrime Centre of Excellence for Training, Research&Education (L3CE), Grant Agreement No HOME/2013/ISEC/AG/INT/4000005176). Finansavimo programa: EC DG Home Affairs ISEC programa (Prevention of and againts crime 2007-2013), tema – Illegal Use of Internet. Pagrindinis projekto tikslas – pasiekti esminio pagėrėjimo kovojant su kibernetiniais nusikaltimais Lietuvoje ir tarptautiniais kibernetiniais nusikaltimais Rytų Baltijos regione ir ES. Projektą įgyvendina Mykolo Romerio universitetas kartu su Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centru, Kauno technologijos universitetu, Dublino universitetu (Airija),  S21SEC Institutu (Ispanija), Kibernetinių nusikaltimų tyrimo centru, Vilniaus apskrities policijos komisariatu (VCP), ir UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“. 
  • Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas reikminių tyrimų projektas „Atvirų duomenų šaltinių pagrindu atliekama automatizuota NVS ir ES Rytų partnerystės šalių ekonominės ir politinės situacijos analizė“, ECOPOL.  Projekto tikslas – sukurti viešosios elektroninės erdvės automatizuotos analizės koncepcinį modelį, siekiant atpažinti ir susisteminti informaciją apie viešojoje elektroninėje erdvėje aprašomus reiškinius ir įvykius. Projektą įgyvendina Vytauto Didžiojo Universitetas kartu su projekto partneriais – Mykolo Romerio universitetu ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centru.
Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »