MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Publikuota: 2016 m. liepos 15 d. penktadienis

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja Diane Kohn ir kultūros atašė  Althea Cawley-Murphree.  

Svečiai susitiko su MRU LAB Saugumo laboratorijos ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro vadovais. Susitikimo metu buvo pristatyti vykdomų projektų rezultatai, aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. 

Svarbiausi MRU LAB Saugumo laboratorijos ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro įgyvendinami projektai:

  • Europos Komisijos pagal 2014–2020 m. Vidaus saugumo fondo policijai programą (angl. Internal Security Fund-Police for 2014-2020, ISFP) finansuojamas projektas „Europos kibernetinių nusikaltimų kompetencijos centrų tinklo stiprinimas” (toliau – SENTER projektas, sutarties Nr. HOME/2014/ISFP/AG/7170) (angl. Strengthening European Network Centres of Excellence in Cybercrime). Projekto tikslas – sukurti Europos nacionalinių kibernetinių nusikaltimų kompetencijos centrų  vieningą kontaktų centrą ir toliau plėtoti nacionalinių kompetencijos centrų tinklą kaip gerai apibrėžtą ir veiklią bendruomenę.
  • Europos Komisijos finansuojamas projektas „Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centro kūrimas“ (Lithuanian Cybercrime Centre of Excellence for Training, Research&Education (L3CE), Grant Agreement No HOME/2013/ISEC/AG/INT/4000005176). Finansavimo programa: EC DG Home Affairs ISEC programa (Prevention of and againts crime 2007-2013), tema – Illegal Use of Internet. Pagrindinis projekto tikslas – pasiekti esminio pagėrėjimo kovojant su kibernetiniais nusikaltimais Lietuvoje ir tarptautiniais kibernetiniais nusikaltimais Rytų Baltijos regione ir ES. Projektą įgyvendina Mykolo Romerio universitetas kartu su Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centru, Kauno technologijos universitetu, Dublino universitetu (Airija),  S21SEC Institutu (Ispanija), Kibernetinių nusikaltimų tyrimo centru, Vilniaus apskrities policijos komisariatu (VCP), ir UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“. 
  • Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas reikminių tyrimų projektas „Atvirų duomenų šaltinių pagrindu atliekama automatizuota NVS ir ES Rytų partnerystės šalių ekonominės ir politinės situacijos analizė“, ECOPOL.  Projekto tikslas – sukurti viešosios elektroninės erdvės automatizuotos analizės koncepcinį modelį, siekiant atpažinti ir susisteminti informaciją apie viešojoje elektroninėje erdvėje aprašomus reiškinius ir įvykius. Projektą įgyvendina Vytauto Didžiojo Universitetas kartu su projekto partneriais – Mykolo Romerio universitetu ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų, tyrimų ir švietimo centru.
Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »