MRU dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Mykolo Romerio universitetas vasario 19–22 dienomis dalyvaus Vilniaus knygų mugėje ir kvies aplankyti MRU Leidybos stendą 3 parodų salėje Lietuvos parodų centre „Litexpo“.

Šių metų 16-tosios tarptautinės knygų mugės tema – „Istorija įdomesnė, kai ji – detektyvas“.

MRU parodų centre knygų mugės lankytojus vasario 21 d. kvies į renginius.

14 val. vyks monografijos „Lyčių ekonomika“ pristatymas, kuriame dalyvaus prof. dr. Ona Gražina Rakauskienė, prof. dr. Dalia Štreimikienė, Ilona Kiaušienė, Eglė Krinickienė, prof. dr. Inga Žalėnienė.

Tai pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio monografija, kurioje akcentuojama lyčių lygybės reikšmė makroekonominiams rodikliams, tokiems kaip ekonomikos augimas, valstybės biudžetas, užsienio prekyba. Nagrinėjamos lyčių dalyvavimo Lietuvos ir Europos Sąjungos darbo rinkoje ypatybės, moterų ir vyrų prieinamumo prie ekonominių išteklių skirtumai, lyčių lygybės Lietuvos švietimo ir mokslo sistemoje klausimai, moterų verslo plėtros specifiniai bruožai, taip pat iškeliama moterų diskriminacijos sąnaudų vertinimo problema, sprendžiamos su emigracija iš Lietuvos siejamos lyčių problemos, atskleidžiama pažeidžiamesnė moterų socialinė ekonominė padėtis, palyginti su vyrais, krizės kontekste. Nubrėžiamos išėjimo iš pasaulio ekonomikos krizės pamatinės gairės lyčių aspektu.

Monografijos autoriai kvies aktualios problematikos diskusijai, atsakys į auditorijos klausimus.

20 val. vyks mokslo studijos „Asmens teisių gynimas: problemos ir sprendimai“ pristatymas. Dalyvaus prof. dr. Eglė Bilevičiūtė, prof. dr. Vytautas Sinkevičius, prof. dr. Milda Vainiutė, advokatas Romualdas Drakšas. Mokslo studijos pristatyme autoriai kvies auditoriją pasikalbėti apie asmens teisių gynimo problematiką Lietuvoje, taip pat apie valstybės garantuojamos teisinės pagalbos prigimtį ir principus bei pirminės ir antrinės teisinės pagalbos koncepciją ir jos įgyvendinimo Lietuvoje probleminius klausimus. Leidinio autoriai ir svečiai atsakys į auditorijos klausimus.

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »