Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse

Publikuota: 2016 m. kovo 16 d. trečiadienis

Pradedama teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. 

Vis dar manoma, kad „teisė“ reiškia teisę tylėti, nusikaltėlių baudimą, persekiojimą ir panašius kasdienybėje retai sutinkamus dalykus. Tačiau teisė – mūsų kasdienybė. Asmens duomenų apsauga ir asmeninės informacijos atskleidimas socialiniuose tinkluose, teisė į atvaizdą, įžeidžiantys komentarai internete ir kaip nuo jų apsisaugoti, galimybės įsidarbinti ir daugelis kitų klausimų – visa tai ir daug daugiau talpina teisės sąvoka. 

Pasak olimpiados iniciatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės profesorės Lyros Jakulevičienės, olimpiados šūkis „Teisė kiekvienam“ pasirinktas neatsitiktinai: „Teisė šiandieninėje visuomenėje yra labai paklausi ne tik dėl to, kad ji – universali, tinkanti ir verslui vykdyti ir politikoje dalyvauti, ir, be abejo, dirbti klasikinį teisinį darbą. Teisė – ne tik profesija, bet ir bendrosios žinios, būtinos kiekvienam valstybės gyventojui“. L. Jakulevičienės teigimu, papildoma pažintis su teise yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą. 

Dar 2014 m. „Baltijos tyrimų“ duomenimis net 83 proc. Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad teisės įvadas turėtų būti dėstomas mokyklose ir gimnazijose. „Šių dienų jaunuolio kasdienybėje veiksmo yra daug bei įvairaus: pradedant ankstų rytą pasitikrinamu socialinio tinklo profiliu, baigiant apsipirkimu internetu ar pirmąja darbo sutartimi. Išmanus jaunas žmogus šiandien turi būti ir sumanus. O tam būtinas teisės išmanymas“, – teigia iniciatyvos globėjas Teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Olimpiadą rengia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos teisininkų draugija.

Daugiau informacijos

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »