Mokslininkai ir studentai raginami steigti įmones

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia mokslininkus, tyrėjus ir studentus, turinčius idėjų, kaip mokslo žinias paversti verslu, dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai raginami įsteigti naują įmonę, kuri galėtų pateikti rinkai inovatyvų produktą, naują technologiją ar paslaugą.

Konkursas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo yra organizuojamas šiais metais jau antrą kartą. Inovacijas jau kuria 13 naujai įsteigtų įmonių, kurių idėjos dėl naujų produktų kūrimo buvo pripažintos kaip perspektyvios ir pritaikomos rinkoje. Komercializuojamos idėjos yra labai įvairios: moderni universali vaizdaspynė, akies vyzdžio sekimo produktas neįgaliesiems, išmanus apšvietimas, skirtas meno dirbinių ar prekių vizualizavimui, nepusiausviras irklavimo treniruoklis, interaktyvios lavinimo priemonės vaikams, turintiems kalbos sutrikimų ir daugelis kitų.

Norintys dalyvauti konkurse naujas idėjas turi pateikti iki š.m. gruodžio 7 d. Projektų idėjos yra teikiamos pagal Aukštųjų technologijų plėtros 2007–2013 m. programą ir joje išskirtas technologines kryptis: biotechnologijų, mechatronikos, lazerių technologijų, informacinių technologijų, nanotechnologijų ir elektronikos.

Projektų atranka konkursiniam finansavimui organizuojama dviem etapais. Pirmojo etapo metu teikiamos idėjos ir vykdoma jų atranka. Antrajame etape geriausių idėjų/projektų autoriai, siekiantys gauti finansavimą pagal šią priemonę, privalo įsteigti įmonę, skirtą MTEP rezultatų komercinimui įgyvendinti.

Gali būti steigiamos dviejų tipų įmonės: pradedančiosios (angl. start up) arba pumpurinės (angl. spin off). Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) pradedančiosios įmonės atveju. Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) kartu su valstybine mokslo ir studijų institucija pumpurinės įmonės atveju.

Didžiausia vienam projektui MITA skiriama lėšų suma yra 70 tūkst. litų. Informacija apie kvietimą skelbiama MITA interneto svetainėje.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »