Mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra skatina ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą

Publikuota: 2013 m. gegužės 31 d. penktadienis

Antrąją Konkurencingumo tarybos dieną Briuselyje ES šalių narių ministrai akcentavo kosmoso pramonės ir mokslinių tyrimų plėtros įtaką Europos ekonomikos augimui. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai prioritetus mokslinių tyrimų srityje.

„Lietuva, pirmininkaudama ES Tarybai, dėmesį sutelks į patikimos, augančios ir atviros Europos kūrimą, – sakė švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis. – Mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra yra neatsiejama Europos Sąjungos siekio didinti konkurencingumą dalis. Neabejotina – mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programa „Horizontas 2020” taps svarbiu instrumentu, skatinsiančiu Europos ekonominį augimą, pritrauksiančiu daugiau aukščiausio lygio mokslininkų ir įvairesnių novatoriškų įmonių.“

Švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad pagrindinis Lietuvos prioritetas mokslinių tyrimų srityje, susijęs su ES darbotvarke, yra siekti, kad programa „Horizontas 2020”, apimanti ir Europos inovacijų ir technologijų institutą bei Euratomo programą, pradėtų veikti laiku – nuo 2014 m. pradžios.

ES ministrai patvirtino savo pasiryžimą siekti sutarimo su Europos Parlamentu dėl bendrosios 2014–2020 m. mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ iki Vadovų Tarybos birželio 27–28 d. Ministrai taip pat priėmė Tarybos išvadas dėl našaus skaičiavimo, ES tarptautinio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje stiprinimo ir koncentravimo bei rezoliuciją dėl konsultacinės veiklos Europos mokslinių tyrimų erdvėje.

Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva sieks tolimesnės pažangos įgyvendinant teisėkūros projektus, susijusius su Koperniko programa, Kosmoso stebėjimo ir sekimo paramos programa. Rugsėjo 18–20 dienomis Lietuvoje vyks tarptautinė konferencija „Kosmoso ekonomika daugiapoliame pasaulyje“.

Tarybos metu ES ministrai patvirtino išvadas dėl Europos kosmoso pramonės politikos, kuriomis pripažįstamas didėjantis kosmoso pagrindu sukurtų sistemų, paslaugų ir aplikacijų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje, kosmoso pramonės svarba ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui.

Buvo pateikta šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Airijos pažangos ataskaita dėl svarstomos kosmoso stebėjimo ir sekimo paramos programos.

Šalys narės aptarė bendro mokslinių tyrimų programavimo iniciatyvas ir tarėsi, kaip efektyviau panaudoti moksliniams tyrimams ir inovacijoms skiriamas viešąsias lėšas. Apžvelgiant dabartinę bendro programavimo situaciją akcentuota, kad siekiant išnaudoti bendro programavimo potencialą, šalys narės turėtų prisiimti strateginius įsipareigojimus ir derinti nacionalines mokslinių tyrimų programas. Kaip pažymi švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis, Lietuva iš esmės pritaria bendro programavimo iniciatyvoms ir ieškos būdų, kaip plačiau įsitraukti į Lietuvai ir ES naudingas programas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »