„Mokykla 2014“ ateities klasės: išmanusis mokslas realybėje ir naujos kartos knygos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 20 d. ketvirtadienis

Menotyrininkė iš savo biuro mokiniams tiesiogiai per pokalbių programą papasakoja apie įvairius menininkus, vaikai tuomet iškart su programėlių pagalba klasėje ima kurti savo piešinius, talpina į vidinį mokyklos socialinį tinklą, kur juos ir aptaria. Dalyje šalies mokyklų tokios pamokos vaikų jau nestebina ir tai tik vienas iš daugelio naujos kartos pamokų scenarijų, kuriuos „Microsoft" su partneriais pademonstruos parodos „Mokykla 2014" lankytojams.

„Vaikai šias naujoves priima noriai. Nuo mokslų metų pradžios jie jau išmoko kurti savo tinklalaides (angl. podcast), „Office 365" paketo pagalba suorganizavome kelias nuotolines pamokas ir net nuotolinį tėvų susirinkimą. Kiekviena klasė „OneNote" pagalba turi susikūrusi elektroninius portfelius, kur vertina savo pažangą. Tuo tarpu vidiniame socialiniame tinkle „Yammer" klasės turi nuosavas paskyras, kur dalinasi pasiekimais, nuotraukomis, kūrybiniais sprendimais", – pasakoja Edita Rabizaitė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro anglų kalbos, ekonomikos ir verslumo mokytoja.

Jos mokykla šiemet mokslo metus pradėjo su nauja išmaniąja klase, aprūpinta „Prestigio" išmaniąja lenta, planšetiniais kompiuteriais, kuriuos į vieną visumą sujungė „Windows 8.1" ir „Office 365" programinė įranga. Naudojant tą pačią įrangą mokykla „Ateities klasės" stende parodoje kartu su mokytojais, mokiniais surengs parodomąją naujos kartos pamoką. Jos metu pokalbių programos „Lync" pagalba menotyrininkė praves virtualų susipažinimą su dailininkais, o mokiniai savo kūrybiškumą išlies „Fresh Paint" programėlės pagalba.

Kartu su išmaniosiomis klasėmis bus pristatytas ir naujas produktas, padėsiantis lengviau skaitmenizuoti ir mokiniams įdomesniu formatu pateikti įprastus vadovėlius. „Iki šiol niekam iki galo nepavyksta išdirbti patrauklaus knygų skaitmenizavimo proceso. Mes nusprendėme pasirinkti „Office 365" platformą, kurią nemokamai gauna ugdymo įstaigos, ir jos pagalba į vieną vietą sutraukti tekstinę, vaizdo ar kitą informaciją", – sako Mantvydas Vaičiūnas, „Edufio" projekto vadovas, parodoje pademonstruosiantis, kaip tai veiktų istorijos ir geografijos pamokose.

Pasak jo, sprendimas veiks nesudėtingai – mokykla įgis teisę naudoti tam tikro dalyko vadovėlius. Mokiniai, užsukę į specialiai sukurtą vidinį mokyklos tinklalapį „Sharepoint" sistemoje, matys tik jiems skirtus elektroninius vadovėlius. Pavyzdžiui, aštuntokai galės naudoti tik jiems skirtus vadovėlius. Juose bus įprastas tekstas, vaizdo klipai iš išorinių šaltinių bei kiti interaktyvūs sprendimai, palengvinsiantys mokymo procesą.

Kaip pastebi Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva" generalinis direktorius, šiandien vis dar susiduriame su problema, kad mokiniai ruošiami šiandienos, bet ne ateities poreikiams. „Tačiau juk viskas sparčiai keičiasi. Organizacijose iš lėto dingsta hierarchija, retas vienoje darbovietėje praleidžia keliasdešimt metų – daugelis dabartinių moksleivių iki pensijos pakeis 10 darbo vietų. Todėl jau nuo mažumės turime juos mokyti prisitaikyti prie kintančios rinkos, nuolat ieškoti naujų sprendimų ir visą gyvenimą siekti įgyti žinių", – sako jis.

Ketvirtą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO organizuojama paroda „Mokykla 2014" vyks lapkričio 21-23 dienomis. Parodoje iš viso vyks daugiau kaip 200 įvairių renginių, bus pristatoma mokyklų įranga, naujausios mokymo priemonės ir technologijos. Parodoje dalyvaus daugiau nei 90 įmonių ir organizacijų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »