„Mokykla 2014“ ateities klasės: išmanusis mokslas realybėje ir naujos kartos knygos

Publikuota: 2014 m. lapkričio 20 d. ketvirtadienis

Menotyrininkė iš savo biuro mokiniams tiesiogiai per pokalbių programą papasakoja apie įvairius menininkus, vaikai tuomet iškart su programėlių pagalba klasėje ima kurti savo piešinius, talpina į vidinį mokyklos socialinį tinklą, kur juos ir aptaria. Dalyje šalies mokyklų tokios pamokos vaikų jau nestebina ir tai tik vienas iš daugelio naujos kartos pamokų scenarijų, kuriuos „Microsoft" su partneriais pademonstruos parodos „Mokykla 2014" lankytojams.

„Vaikai šias naujoves priima noriai. Nuo mokslų metų pradžios jie jau išmoko kurti savo tinklalaides (angl. podcast), „Office 365" paketo pagalba suorganizavome kelias nuotolines pamokas ir net nuotolinį tėvų susirinkimą. Kiekviena klasė „OneNote" pagalba turi susikūrusi elektroninius portfelius, kur vertina savo pažangą. Tuo tarpu vidiniame socialiniame tinkle „Yammer" klasės turi nuosavas paskyras, kur dalinasi pasiekimais, nuotraukomis, kūrybiniais sprendimais", – pasakoja Edita Rabizaitė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro anglų kalbos, ekonomikos ir verslumo mokytoja.

Jos mokykla šiemet mokslo metus pradėjo su nauja išmaniąja klase, aprūpinta „Prestigio" išmaniąja lenta, planšetiniais kompiuteriais, kuriuos į vieną visumą sujungė „Windows 8.1" ir „Office 365" programinė įranga. Naudojant tą pačią įrangą mokykla „Ateities klasės" stende parodoje kartu su mokytojais, mokiniais surengs parodomąją naujos kartos pamoką. Jos metu pokalbių programos „Lync" pagalba menotyrininkė praves virtualų susipažinimą su dailininkais, o mokiniai savo kūrybiškumą išlies „Fresh Paint" programėlės pagalba.

Kartu su išmaniosiomis klasėmis bus pristatytas ir naujas produktas, padėsiantis lengviau skaitmenizuoti ir mokiniams įdomesniu formatu pateikti įprastus vadovėlius. „Iki šiol niekam iki galo nepavyksta išdirbti patrauklaus knygų skaitmenizavimo proceso. Mes nusprendėme pasirinkti „Office 365" platformą, kurią nemokamai gauna ugdymo įstaigos, ir jos pagalba į vieną vietą sutraukti tekstinę, vaizdo ar kitą informaciją", – sako Mantvydas Vaičiūnas, „Edufio" projekto vadovas, parodoje pademonstruosiantis, kaip tai veiktų istorijos ir geografijos pamokose.

Pasak jo, sprendimas veiks nesudėtingai – mokykla įgis teisę naudoti tam tikro dalyko vadovėlius. Mokiniai, užsukę į specialiai sukurtą vidinį mokyklos tinklalapį „Sharepoint" sistemoje, matys tik jiems skirtus elektroninius vadovėlius. Pavyzdžiui, aštuntokai galės naudoti tik jiems skirtus vadovėlius. Juose bus įprastas tekstas, vaizdo klipai iš išorinių šaltinių bei kiti interaktyvūs sprendimai, palengvinsiantys mokymo procesą.

Kaip pastebi Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva" generalinis direktorius, šiandien vis dar susiduriame su problema, kad mokiniai ruošiami šiandienos, bet ne ateities poreikiams. „Tačiau juk viskas sparčiai keičiasi. Organizacijose iš lėto dingsta hierarchija, retas vienoje darbovietėje praleidžia keliasdešimt metų – daugelis dabartinių moksleivių iki pensijos pakeis 10 darbo vietų. Todėl jau nuo mažumės turime juos mokyti prisitaikyti prie kintančios rinkos, nuolat ieškoti naujų sprendimų ir visą gyvenimą siekti įgyti žinių", – sako jis.

Ketvirtą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO organizuojama paroda „Mokykla 2014" vyks lapkričio 21-23 dienomis. Parodoje iš viso vyks daugiau kaip 200 įvairių renginių, bus pristatoma mokyklų įranga, naujausios mokymo priemonės ir technologijos. Parodoje dalyvaus daugiau nei 90 įmonių ir organizacijų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »