Paskelbti Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2016 m. gegužės 31 d. antradienis

Gegužės 30 dieną apdovanoti pirmosios moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Šiemet olimpiados finale dalyvavo apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Pirmojo olimpiados turo testą visoje Lietuvoje laikė net 812 moksleiviai. Į Olimpiados finalą buvo atrinkta apie 400 iš beveik 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Daugiausiai moksleivių į finalą pateko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų. 

Pasak Olimpiados organizatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, labiausiai džiugina, kad prie šios iniciatyvos prisijungė visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, o mokyklos ir gimnazijos taip pat aktyviai įsitraukė. „Olimpiados dalyviams pasiūlėme įdomius ir naudingus klausimus, kurie ir po šios olimpiados pravers moksleiviams, jų draugams ir net tėvams. Tikimės, jog renginys taps tradiciniu ir jau kitais metais olimpiadoje dalyvaus ne tik moksleiviai, bet ir kiti visuomenės nariai, kadangi elementariausių teisės žinių poreikis visuomenėje tik didėja“, – sakė L. Jakulevičienė. 

Apdovanojimo ceremonijoje moksleivius pasveikino Lietuvos Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, olimpiados ambasadorius Jurgis Didžiulis, olimpiados partneriai ir rėmėjai. 

Pasak olimpiados ambasadoriaus Jurgio Didžiulio, nors teisė yra viena iš mūsų visuomenės stabilumo ramsčių, žmonėms ji dažnai atrodo nesuprantama, todėl labai svarbu ją padaryti kuo prieinamesnę. 

Pirmaisiais olimpiados nugalėtojais tarp 9-10 klasių moksleivių tapo Kauno Technologijos universiteto gimnazijos moksleivis Vytautas Oniūnas (mokytojas Domas Boguševičius), tarp 11-12 klasių – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos auklėtinis Paulius Auryla (mokytojas Paulius Bijūnas). 

Antrąsias vietas tarp 9-10 klasių užėmė Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos auklėtinis Rytis Balevičius (mokytojas Petras Karčiauskas), tarp 11-12 klasių – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleivė Aurelija Diana Šukevičiūtė, (mokytoja Jūratė Varakauskienė). 

Trečiąsias vietas tarp 9-10 klasių moksleivių laimėjo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivis Kajus Šarpnickas (mokytoja Vaida Košinskienė) ir Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleivis Darius Varnas (mokytoja Danguolė Grincevičienė). Tarp 11-12 klasių – Ignalinos gimnazija moksleivė Agnė Smagurauskaitė (mokytojas Vitoldas Rinkevičius).

Olimpiados nugalėtojai apdovanoti vertingais prizais: teisės studijų stipendija, kelionė į Europos parlamentą, interaktyvios karjeros dienos kartu su klase, tarptautinės vasaros mokyklos ir kt. 

Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, rengia - Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos teisininkų draugija. Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos Advokatūra, Lietuvos Aukščiausiasis teismas, Lietuvos Antstolių rūmai, Lietuvos Notarų rūmai, Nacionalinė teismų administracija ir kt.

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »