Paskelbti Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2016 m. gegužės 31 d. antradienis

Gegužės 30 dieną apdovanoti pirmosios moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Šiemet olimpiados finale dalyvavo apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Pirmojo olimpiados turo testą visoje Lietuvoje laikė net 812 moksleiviai. Į Olimpiados finalą buvo atrinkta apie 400 iš beveik 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Daugiausiai moksleivių į finalą pateko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų. 

Pasak Olimpiados organizatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, labiausiai džiugina, kad prie šios iniciatyvos prisijungė visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, o mokyklos ir gimnazijos taip pat aktyviai įsitraukė. „Olimpiados dalyviams pasiūlėme įdomius ir naudingus klausimus, kurie ir po šios olimpiados pravers moksleiviams, jų draugams ir net tėvams. Tikimės, jog renginys taps tradiciniu ir jau kitais metais olimpiadoje dalyvaus ne tik moksleiviai, bet ir kiti visuomenės nariai, kadangi elementariausių teisės žinių poreikis visuomenėje tik didėja“, – sakė L. Jakulevičienė. 

Apdovanojimo ceremonijoje moksleivius pasveikino Lietuvos Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, olimpiados ambasadorius Jurgis Didžiulis, olimpiados partneriai ir rėmėjai. 

Pasak olimpiados ambasadoriaus Jurgio Didžiulio, nors teisė yra viena iš mūsų visuomenės stabilumo ramsčių, žmonėms ji dažnai atrodo nesuprantama, todėl labai svarbu ją padaryti kuo prieinamesnę. 

Pirmaisiais olimpiados nugalėtojais tarp 9-10 klasių moksleivių tapo Kauno Technologijos universiteto gimnazijos moksleivis Vytautas Oniūnas (mokytojas Domas Boguševičius), tarp 11-12 klasių – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos auklėtinis Paulius Auryla (mokytojas Paulius Bijūnas). 

Antrąsias vietas tarp 9-10 klasių užėmė Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos auklėtinis Rytis Balevičius (mokytojas Petras Karčiauskas), tarp 11-12 klasių – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleivė Aurelija Diana Šukevičiūtė, (mokytoja Jūratė Varakauskienė). 

Trečiąsias vietas tarp 9-10 klasių moksleivių laimėjo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivis Kajus Šarpnickas (mokytoja Vaida Košinskienė) ir Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleivis Darius Varnas (mokytoja Danguolė Grincevičienė). Tarp 11-12 klasių – Ignalinos gimnazija moksleivė Agnė Smagurauskaitė (mokytojas Vitoldas Rinkevičius).

Olimpiados nugalėtojai apdovanoti vertingais prizais: teisės studijų stipendija, kelionė į Europos parlamentą, interaktyvios karjeros dienos kartu su klase, tarptautinės vasaros mokyklos ir kt. 

Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, rengia - Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos teisininkų draugija. Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos Advokatūra, Lietuvos Aukščiausiasis teismas, Lietuvos Antstolių rūmai, Lietuvos Notarų rūmai, Nacionalinė teismų administracija ir kt.

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »