„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Publikuota: 2016 m. spalio 3 d. pirmadienis

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. Šis inkubatorius įsikūręs šalia jau anksčiau atidarytų ir sėkmingai veikiančių Saulėtekio slėnio mokslo centrų – Jungtinio gyvybės mokslų centro bei Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro.

„Vilniaus universitetas seniai svajojo apie šį žingsnį, kuris leidžia jungti teoriją ir praktiką, mokslą ir verslą, studentus ir būsimus darbdavius. Pasaulyje gausu pavyzdžių, kaip šalia akademinių centrų įsikūrę verslo pionieriai transformuodavo ištisų regionų ateitį, apmigusius provincijos miestelius paversdavo verdančiais „metropolitais“. Neseniai patekę į geriausių pasaulio universitetų pirmąjį 500-uką, aiškiai matome, kad fizikos ir gamtos mokslai jau nebe pirmą dešimtmetį atveria pačias įdomiausias perspektyvas Lietuvoje. Todėl ir toliau darysime viską, kad pritrauktumėme pačius geriausius protus ir suteiktumėme jiems pačias geriausias sąlygas dirbti šiose srityse“, – atidarydamas inkubatorių sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Naujajame verslo inkubatoriuje galės įsikurti mažosios ir vidutinės įmonės, dirbančios gyvybės mokslų ir susijusiose srityse. Jų paslaugoms inkubatorius siūlo 22 laboratorijas su specialiai pritaikyta įranga, technologines bendro naudojimo patalpas ir pačią moderniausią įrangą, o taip pat galimybę semtis idėjų iš VU mokslininkų ir bendradarbiauti su jais tikrinant ir įgyvendinant savo sumanymus.

„Tokie inkubatoriai yra pirmiausia skirti tam, kad padėtų verslo ir akademinėms bendruomenėms suprasti viena kitą, mokytis iš viena kitos ir kalbėti viena kalba. Šis inkubatorius sudarys sąlygas verslo įmonėms aktyviau bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis, paskatins aktyvesnį naujų technologinės pakraipos  įmonių steigimą, padės užtikrinti efektyvesnį mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą. Esu įsitikinęs, kad netrukus ši erdvė prisipildys perspektyviais jauno biotechnologijų verslo startuoliais“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Vilniaus universiteto kartu su VšĮ „Saulėtekio slėnis“ įgyvendinamam biotechnologijų inkubatoriaus sukūrimo projektui skirta beveik 2,3 mln. eurų Ūkio ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų parama.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Susiję vaizdo siužetai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »