„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Publikuota: 2016 m. spalio 3 d. pirmadienis

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. Šis inkubatorius įsikūręs šalia jau anksčiau atidarytų ir sėkmingai veikiančių Saulėtekio slėnio mokslo centrų – Jungtinio gyvybės mokslų centro bei Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro.

„Vilniaus universitetas seniai svajojo apie šį žingsnį, kuris leidžia jungti teoriją ir praktiką, mokslą ir verslą, studentus ir būsimus darbdavius. Pasaulyje gausu pavyzdžių, kaip šalia akademinių centrų įsikūrę verslo pionieriai transformuodavo ištisų regionų ateitį, apmigusius provincijos miestelius paversdavo verdančiais „metropolitais“. Neseniai patekę į geriausių pasaulio universitetų pirmąjį 500-uką, aiškiai matome, kad fizikos ir gamtos mokslai jau nebe pirmą dešimtmetį atveria pačias įdomiausias perspektyvas Lietuvoje. Todėl ir toliau darysime viską, kad pritrauktumėme pačius geriausius protus ir suteiktumėme jiems pačias geriausias sąlygas dirbti šiose srityse“, – atidarydamas inkubatorių sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Naujajame verslo inkubatoriuje galės įsikurti mažosios ir vidutinės įmonės, dirbančios gyvybės mokslų ir susijusiose srityse. Jų paslaugoms inkubatorius siūlo 22 laboratorijas su specialiai pritaikyta įranga, technologines bendro naudojimo patalpas ir pačią moderniausią įrangą, o taip pat galimybę semtis idėjų iš VU mokslininkų ir bendradarbiauti su jais tikrinant ir įgyvendinant savo sumanymus.

„Tokie inkubatoriai yra pirmiausia skirti tam, kad padėtų verslo ir akademinėms bendruomenėms suprasti viena kitą, mokytis iš viena kitos ir kalbėti viena kalba. Šis inkubatorius sudarys sąlygas verslo įmonėms aktyviau bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis, paskatins aktyvesnį naujų technologinės pakraipos  įmonių steigimą, padės užtikrinti efektyvesnį mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą. Esu įsitikinęs, kad netrukus ši erdvė prisipildys perspektyviais jauno biotechnologijų verslo startuoliais“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Vilniaus universiteto kartu su VšĮ „Saulėtekio slėnis“ įgyvendinamam biotechnologijų inkubatoriaus sukūrimo projektui skirta beveik 2,3 mln. eurų Ūkio ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų parama.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Susiję vaizdo siužetai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »