„Saulėtekio slėnyje“ įsikurs įmonė iš „Silicio slėnio“

Publikuota: 2011 m. spalio 17 d. pirmadienis

„Saulėtekio slėnyje“ Vilniuje artimiausiu metu ketina įsikurti JAV pramoninės inžinerijos ir gamybos įmonės „Levanta Scientific“ antrinė bendrovė, veikianti pažangiosiomis technologijomis garsėjančiame „Silicio slėnyje“.

Projekto vertė sieks 16,2 mln. litų, jam įgyvendinti planuojama skirti iki 3,7 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Naujoje įmonėje „Saulėtekio slėnyje“ bus sukurta ne mažiau kaip 80 darbo vietų chemikams, mikrobiologams, inžinieriams, projektuotojams ir kitų sričių specialistams.

Tai numatyta ketinimų protokole, kurį šiandien San Fransiske pasirašė „Levanta Scientific“ generalinis direktorius Michaelis Bryanas. Anksčiau šį dokumentą ūkio ministro Rimanto Žyliaus parašu jau buvo patvirtinusi Lietuva.

„Saulėtekio slėnyje“ įsteigtas „Levanta Scientific“ padalinys vykdys mokslinius tyrimus ir plėtos technologijas, reikalingas hipochloritinės rūgšties ir natrio hidroksido gamybai. Šios medžiagos naudojamos dezinfekcijai ir riebalams šalinti, jos bus gaminamos iš vandens ir druskos pasitelkiant elektrochemijos technologijas. Produkcija bus tiekiama farmacijos ir maisto pramonės įmonėms Lietuvoje ir užsienyje.

„Į „Saulėtekio slėnį“ ateina rimtos investicijos, kurios sudarys puikią galimybę gerinti mokslinių tyrimų bazę, kurti inovatyvius produktus ir svarbiausia – skatins mokslo vystymąsi šalyje. Lietuvai tokios investicijos ypač reikalingos, nes plėsdami į modernias technologijas orientuotus verslo parkus, galėsime naudotis verslo ir mokslo bendradarbiavimo rezultatais“, – sako ūkio ministras R. Žylius.

Įmonė „Levanta Scientific“, kurios būstinė yra Doverio mieste (Naujojo Hempšyro valstija), įsteigta 1997 metais. Didelė dalis jos sukurtų gamybos įrenginių yra unikalūs, pritaikyti specifiniams tam tikro užsakovo poreikiams. „Levanta Scientific“ klientų sąraše: JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA), JAV karinės jūrų pajėgos, Masačusetso technologijos institutas, Smitsono astrofizikos observatorija ir kitos organizacijos.

„Lietuvoje, turinčioje puikių specialistų ir tinkamą infrastruktūrą, matome gerų perspektyvų plėtoti veiklą. Mūsų pasirinkimui įtakos turėjo bendradarbiavimas su viešąja įstaiga „Investuok Lietuvoje“ – jos atstovai labai padėjo aiškinantis įvairius su investavimu susijusius svarbius aspektus“, – sakė „Levanta Scientific“ generalinis direktorius Michaelis Bryanas.

Trečiaisiais veiklos metais įmonė „Levanta Scientific“ iš Lietuvos numato eksportuoti 40 proc. produkcijos. Perspektyviausiomis eksporto rinkomis bendrovė laiko Rusiją, Europą ir Šiaurės bei Pietų Ameriką.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »