Studijos Lietuvoje – pirma pažintis su Europos kultūra

Publikuota: 2013 m. kovo 10 d. sekmadienis

Vis daugiau studentų iš Azijos šalių – Pietų Korėjos, Singapūro, Japonijos, Indijos, Kazachstano – renkasi studijas Lietuvoje. Pasak ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus vadovės prof. Rūtos Kazlauskaitės, studentus iš tolimųjų Azijos šalių į Lietuvą traukia ne tik istorijos ar gamtos išskirtinumas, tačiau ir europietiška studijų kultūra.

„Azijos studentus į Lietuvą traukia mūsų kultūrinė, istorinė patirtis. Studentai žavisi Lietuvos architektūra, gamta, draugiškais žmonėmis. Dažnam azijiečiui kelionė į Lietuvą – pirmoji pažintis su Europos regionu. Jiems Lietuva pasirodo kur kas vakarietiškesnė nei mums patiems. Studentai akcentuoja aukštą studijų kokybę, praktinę ir pažintinę jų naudą“, – teigia prof. R. Kazlauskaitė.

Pavasario semestrą ISM Vadybos ir ekonomikos universitete mokysis 70 užsienio studentų iš Italijos, JAV, Kroatijos, Nyderlandų, Baltarusijos, Prancūzijos, Turkijos ir kitų šalių. Penktadalis (14) visų atvykusių jaunuolių – svečiai iš Tolimųjų Rytų: Singapūro, P. Korėjos. „Mūsų studentai taip pat pamėgo studijas egzotiškose Azijos šalyse. Praėjusiais metais ketvirtadalis ISM studentų rinkosi studijas Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre. Jau pastebime pirmuosius universitetų mainų vaisius: mūsų studentai pakviečia draugus iš tolimųjų šalių apsilankyti Lietuvoje. Šie, pusmetį pastudijavę mūsų šalyje, rekomenduoja ISM savo kurso draugams. Galima sakyti, kad mūsų studentai yra ne tik savo universiteto, bet ir savo šalies ambasadoriai“, – sako prof. R. Kazlauskaitė.

Studijuoti užsienyje pavasario semestrą pasirinko 45 ISM studentai, beveik pusė jų (21) sieks antrojo diplomo ISM partnerių universitetuose Norvegijoje ir Prancūzijoje. Daugiausiai studentų (13) iškeliavo studijuoti į BI Norwegian Business School, vieną geriausių verslo mokyklų Europoje.

2012–2013 mokslo metais studijų mainuose dalyvavo 114 ISM studentų, o į Lietuvą atvyko 144 užsienio studentai.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiauja su daugiau nei 100 akademinių mainų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje. Kasmet ISM mainų programose dalyvauja apie 10 proc. universiteto studentų. Studijuojantys paskutiniuose bakalauro kursuose turi galimybę užsienyje atlikti ir darbo praktiką. Švietimo mainų paramos fondui apžvelgus 2010–2011 mokslo metų aukštųjų mokyklų dalyvavimą „Erasmus“ mainų programoje ir įvertinus bendrą studentų skaičių, paaiškėjo, kad  ISM studentai turi daugiausiai galimybių vykti į studijų mainus pagal šią programą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »