Studijos Lietuvoje – pirma pažintis su Europos kultūra

Publikuota: 2013 m. kovo 10 d. sekmadienis

Vis daugiau studentų iš Azijos šalių – Pietų Korėjos, Singapūro, Japonijos, Indijos, Kazachstano – renkasi studijas Lietuvoje. Pasak ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus vadovės prof. Rūtos Kazlauskaitės, studentus iš tolimųjų Azijos šalių į Lietuvą traukia ne tik istorijos ar gamtos išskirtinumas, tačiau ir europietiška studijų kultūra.

„Azijos studentus į Lietuvą traukia mūsų kultūrinė, istorinė patirtis. Studentai žavisi Lietuvos architektūra, gamta, draugiškais žmonėmis. Dažnam azijiečiui kelionė į Lietuvą – pirmoji pažintis su Europos regionu. Jiems Lietuva pasirodo kur kas vakarietiškesnė nei mums patiems. Studentai akcentuoja aukštą studijų kokybę, praktinę ir pažintinę jų naudą“, – teigia prof. R. Kazlauskaitė.

Pavasario semestrą ISM Vadybos ir ekonomikos universitete mokysis 70 užsienio studentų iš Italijos, JAV, Kroatijos, Nyderlandų, Baltarusijos, Prancūzijos, Turkijos ir kitų šalių. Penktadalis (14) visų atvykusių jaunuolių – svečiai iš Tolimųjų Rytų: Singapūro, P. Korėjos. „Mūsų studentai taip pat pamėgo studijas egzotiškose Azijos šalyse. Praėjusiais metais ketvirtadalis ISM studentų rinkosi studijas Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre. Jau pastebime pirmuosius universitetų mainų vaisius: mūsų studentai pakviečia draugus iš tolimųjų šalių apsilankyti Lietuvoje. Šie, pusmetį pastudijavę mūsų šalyje, rekomenduoja ISM savo kurso draugams. Galima sakyti, kad mūsų studentai yra ne tik savo universiteto, bet ir savo šalies ambasadoriai“, – sako prof. R. Kazlauskaitė.

Studijuoti užsienyje pavasario semestrą pasirinko 45 ISM studentai, beveik pusė jų (21) sieks antrojo diplomo ISM partnerių universitetuose Norvegijoje ir Prancūzijoje. Daugiausiai studentų (13) iškeliavo studijuoti į BI Norwegian Business School, vieną geriausių verslo mokyklų Europoje.

2012–2013 mokslo metais studijų mainuose dalyvavo 114 ISM studentų, o į Lietuvą atvyko 144 užsienio studentai.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiauja su daugiau nei 100 akademinių mainų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje. Kasmet ISM mainų programose dalyvauja apie 10 proc. universiteto studentų. Studijuojantys paskutiniuose bakalauro kursuose turi galimybę užsienyje atlikti ir darbo praktiką. Švietimo mainų paramos fondui apžvelgus 2010–2011 mokslo metų aukštųjų mokyklų dalyvavimą „Erasmus“ mainų programoje ir įvertinus bendrą studentų skaičių, paaiškėjo, kad  ISM studentai turi daugiausiai galimybių vykti į studijų mainus pagal šią programą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »