Vaikų finansinio raštingumo pokyčiai – susidomėjimas technologijomis ir didesnė patirtis

Publikuota: 2013 m. kovo 14 d. ketvirtadienis

Vis didesnės dalies mokyklinio amžiaus vaikų žinios apie finansų valdymą neatsiejamos nuo technologijų naudojimo. Ketvirtus metus rengiamo finansinio raštingumo skatinimo projekto „Pažink banką“ organizatoriai teigia, kad dėl technologijų plėtros jaunoji karta turi daugiau patirties naudodamasi finansinėmis paslaugomis nei prieš kelerius metus.

„Reguliarūs susitikimai su moksleiviais gerai atskleidžia, kaip keičiasi vaikų žinios, jų įpročiai bei prioritetai. Pastaraisiais metais didelę įtaką tam padarė technologijos – tiek patys mažiausi, tiek vyresni nori informaciją gauti greičiau ir iš karto galėti tai išbandyti bei pritaikyti“, – sako Gerimanta Stankutė, „Danske Bank“ Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė.

Pasak jos, bendraujant su mokiniais atsiskleidžia didesnis jų įsitraukimas į šeimos finansinį gyvenimą. „Pirmųjų renginių metu paklausus, kiek vaikų yra buvę banke – pakildavo vos kelios rankos. Dabar vaikai ne tik lankosi su tėvais banke ar žino, kokių finansinių įsipareigojimų turi šeima. Didelė dalis reguliariai naudojasi finansinėmis paslaugomis: mokėjimo kortele ar elektronine bankininkyste, taip pat žino, kad pinigus galima ne tik taupyti, bet ir investuoti“, – sako G. Stankutė.

Keičiasi ir motyvai, kodėl vaikai taupo pinigus. „Nors pirmoji pinigų uždirbimo ar gavimo patirtis dažniausiai vilioja vaikus viską greičiau išleisti, vėliau jie dažniausiai pamokyti tėvų stengiasi taupyti. Prieš kelerius metus vaikai dažniau negalėdavo įvardinti, kodėl ir kam taupo pinigus. Dabar vis daugiau vaikų gali įvardinti konkretų taupymo tikslą – dažniausiai taupoma technologijoms: naujam telefonui, muzikos grotuvui ar planšetiniam kompiuteriui“, – dalinasi G. Stankutė.

Švietėjiškais renginiais „Pažink banką“ moksleiviams siekiama pristatyti svarbiausias finansų temas bei atkreipti dėmesį į pagrindinius atsakingo elgesio su pinigais įpročius. Renginiai organizuojami dviems amžiaus grupėms: 1–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. Mažieji renginiuose gali sužinoti pinigų, bankų atsiradimo istoriją, jų veiklą ir funkcijas, o vyresnieji – apie asmeninio biudžeto valdymo principus, investavimą ir finansų pasaulio naujienas. Moksleiviai taip pat dalyvauja protų kovose ir viktorinose, kuriose besivaržydami geriau įsisavina gautas žinias.

Minint Vaikų finansinio švietimo dieną vyks 200-asis „Pažink banką“ renginys, kuris pradės šių metų renginių ciklą. Per trejus metus daugiau kaip 4000 dalyvių sutraukęs projektas šiais metais su finansų pasauliu supažindins dar daugiau kaip 1000 Lietuvos mokinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »