Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. Ant sienos nupiešti geometriniai koriai padaryti iš elektrai laidžių dažų ir sujungti mikrokompiuteriu, todėl bet kokie prisilietimai virsta maloniu jūros bangų mūšos skleidžiamu garsu. Tai pirmasis Lietuvoje tokios grojančios sienos įgyvendinimo projektas.

Interaktyvaus elektronikos ir sienų tapybos jungties projekto „Vandenyno būgnai“ kūrėjai yra VDA Tekstilės katedros studentai Severija Žukauskytė ir Lukas Tomaševičius.

„Sienos unikalios tuo, kad sienų geometriniai koriai sudaryti iš elektrai laidžių dažų, kurie sensorių pagalba reaguoja į prisilietimus ir skleidžia garsus. Užprogramuoti mikrokompiuteryje, jie atkuria perkusinių būgnų garsus, todėl spustelėjus korius skirtingose vietose, galima išgauti įvairias melodijas ir ritmikas. Interaktyvi siena džiugina ne tik vaizdiniais, bet ir leidžia mėgautis pačių sugrotais ritmais“, – sako grojančios sienos idėjos įgyvendintojai.

Sienos ilgis šeši metrai, aukštis – trys metrai. Idėjai įgyvendinti studentams prireikė kiek mažiau nei dviejų mėnesių.

„Ant sienos išgaunami perkusinių bugnų garsai turbūt geriausiai atspindi meditatyvią bangų sklaidą bei dūžius į krantą. Taip bendrovės darbuotojai gali sugroti ritmikas atspindinčias jūros bangų žaismą ir sukurti tikrą Ramiojo vandenyno atmosferą biure“, – sako idėjos autoriai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Parodoje „Studijos 2015“ – magiška kūryba ir ateities technologijos

Vis daugiau inovatyvaus verslo ekspertų tvirtina: kūrybiškumas ir vaizduotė – tai šių laikų valiuta. Kokius būdus tapti kūrybiškesniu vos peržengus parodos „Studijos 2015“ slenkstį siūlo tie, kam kūrybos ir mokslo sintezė yra jau ne vien smalsumo, bet dažnai ir išlikimo klausimas... skaityti »