14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą

Publikuota: 2016 m. vasario 10 d. trečiadienis

Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, kad  nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad 14 proc. apklaustųjų, turinčių kompiuterį, nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Taip pat tyrimo metu atskleista, kad lietuviai labai stipriai vertina savo asmeninių duomenų saugumą. Net 93 proc. apklaustųjų nuosavuose kompiuteriuose laikomą informaciją laiko itin reikšminga bei svarbia.

„Turime dviprasmišką situaciją – beveik visi lietuviai itin vertina savo kompiuteriuose slypinčią informaciją, tačiau dalis jų nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Pastariesiems kyla net dvi rizikos. Pirmoji: jie nežinodami gali ne savo noru naudoti nelicencijuotus programinius sprendimus, o antroji – nelegali programinė įranga dažniausiai atveria kelią programišiams prie vartotojų taip saugumų asmeninių duomenų“, – tikina Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, legali programinė įranga – originalios ir licencijuotos programos, kurias naudotojas įsigijo tiesiai iš gamintojo ar iš jo oficialių partnerių. Taip pat yra ir kitų rodiklių, pavyzdžiui, kompiuteriai su jau įdiegta licencijuota „Windows“ versija atkeliauja su specialia „Windows“ holograma bei autentiškumo sertifikatu, kurie dažniausiai būna užklijuoti ant kompiuterio korpuso.

Suprasdami asmeninių duomenų apsaugos svarbą savo kompiuteriuose, lietuviai pritaria teiginiui, kad naudojant nelegalią programinę įrangą egzistuoja didesnė tikimybė nukentėti nuo įvairių virusų, kenkėjų bei priešiškai nusiteikusių programišių. Taip mano 78 proc. respondentų.

A. Kavaliauskas pastebi, kad legali programinė įranga svarbi ne tik paprastiems gyventojams, bet ir įmonėms, ypač – mažoms bei vidutinėms bendrovėms: „Daugiau nei septyni iš dešimties elektroninių nusikaltimų incidentų įvyksta kompanijose, kuriose yra mažiau nei 100 darbuotojų. Esminė šių atakų prieš bendroves priežastis – nelegali ar nelicencijuota programinė įranga, negaunanti naujausių saugumo atnaujinimų, todėl paliekanti saugumo spragas ir suteikianti prieigą prie organizacijos klientų duomenų“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Išmaniųjų programėlių kūrėjai kviečiami euro iššūkiui

Finansų ministerija skelbia konkursą mobiliųjų programėlių kūrėjams „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Naujoji „Samsung“ mobilioji programėlė – dovana futbolo sirgaliams

„Samsung Electronics“ pristatė KICK – šiuolaikišką mobiliąją programėlę futbolo fanams, kurioje pateikiama futbolo statistika, duomenys bei su šia sporto šaka susijusios naujienos esamuoju laiku. skaityti »

Išmanioji programėlė KTU studentams padės ir mokytis, ir skaičiuoti kalorijas

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengė dar vieną žingsnį į priekį, tobulindamas studijų procesą. skaityti »

Mobiliąsias programėles naudoja pusė išmaniųjų telefonų savininkų

Kas antras išmanaus telefono savininkas siunčiasi ir naudoja nemokamas mobiliųjų telefonų programėles, o mokamas įsigyja 7 proc. išmaniuosius telefonus turinčių šalies gyventojų. skaityti »

Sukūriau mobiliąją programėlę: ar tikrai esu jos savininkas?

Intelektinės nuosavybės teisės į mobiliąją programą ir jos elementus lemia, kas turi teisę ja naudotis ir gauti pajamų. Šių teisių turėtojas gali uždrausti kitiems asmenims nesąžiningai nukopijuoti ar kitaip neteisėtai naudoti mobiliąją programą ar jos elementus be jo sutikimo. skaityti »

„Microsoft“ atnaujino „Windows Phone“ programinę įrangą

Neseniai bendrovė „Microsoft“ paskelbė apie programinės įrangos „Windows Phone 8“ atnaujinimą, kurio su nekantrumu laukė mobiliųjų įrenginių savininkai. skaityti »

Sudėtingi virtualūs eksperimentai – VGTU studento programėlėje

Siekdamas palengvinti statybos inžinerijos studentų mokymąsi, Vilniaus Gedimino technikos universiteto technomatematikos studentas Tadas Vysockis sukūrė mokomąją-skaičiuojamąją programėlę, kuri padės praplėsti žinias medžiagų mechanikos srityje. skaityti »

„FlexPod“ atnešė „Cisco“ ir „NetApp“ daugiau nei 3 mlrd. dol. pelno

Kompanijos „Cisco“ ir „NetApp“ pranešė, kad bendrai jų kuriamas infrastruktūrinis sprendimas „FlexPod“ nuo 2010 metų jau atnešė 3 mlrd. JAV dolerių pelną. skaityti »

„Microsoft“ žada, kad naujasis „Internet Explorer“ taps labiau standartizuotas

Korporacija „Microsoft“ pranešė dirbanti su naująja naršyklės „Internet Explorer“ versija. skaityti »

Visame pasaulyje vartotojai gali užsisakyti naująjį „Office 365 Personal“ programų paketą

„Microsoft“ pranešė, kad nuo balandžio 15 dienos visame pasaulyje gyventojai gali pradėti naudotis biuro programų paketu „Office 365 Personal“. skaityti »