14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą

Publikuota: 2016 m. vasario 10 d. trečiadienis

Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, kad  nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad 14 proc. apklaustųjų, turinčių kompiuterį, nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Taip pat tyrimo metu atskleista, kad lietuviai labai stipriai vertina savo asmeninių duomenų saugumą. Net 93 proc. apklaustųjų nuosavuose kompiuteriuose laikomą informaciją laiko itin reikšminga bei svarbia.

„Turime dviprasmišką situaciją – beveik visi lietuviai itin vertina savo kompiuteriuose slypinčią informaciją, tačiau dalis jų nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Pastariesiems kyla net dvi rizikos. Pirmoji: jie nežinodami gali ne savo noru naudoti nelicencijuotus programinius sprendimus, o antroji – nelegali programinė įranga dažniausiai atveria kelią programišiams prie vartotojų taip saugumų asmeninių duomenų“, – tikina Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, legali programinė įranga – originalios ir licencijuotos programos, kurias naudotojas įsigijo tiesiai iš gamintojo ar iš jo oficialių partnerių. Taip pat yra ir kitų rodiklių, pavyzdžiui, kompiuteriai su jau įdiegta licencijuota „Windows“ versija atkeliauja su specialia „Windows“ holograma bei autentiškumo sertifikatu, kurie dažniausiai būna užklijuoti ant kompiuterio korpuso.

Suprasdami asmeninių duomenų apsaugos svarbą savo kompiuteriuose, lietuviai pritaria teiginiui, kad naudojant nelegalią programinę įrangą egzistuoja didesnė tikimybė nukentėti nuo įvairių virusų, kenkėjų bei priešiškai nusiteikusių programišių. Taip mano 78 proc. respondentų.

A. Kavaliauskas pastebi, kad legali programinė įranga svarbi ne tik paprastiems gyventojams, bet ir įmonėms, ypač – mažoms bei vidutinėms bendrovėms: „Daugiau nei septyni iš dešimties elektroninių nusikaltimų incidentų įvyksta kompanijose, kuriose yra mažiau nei 100 darbuotojų. Esminė šių atakų prieš bendroves priežastis – nelegali ar nelicencijuota programinė įranga, negaunanti naujausių saugumo atnaujinimų, todėl paliekanti saugumo spragas ir suteikianti prieigą prie organizacijos klientų duomenų“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Android“ sistemai skirtas programas „World“, „Exel“ ir „Power Point“

Kompanija „Microsoft“ internetinėje parduotuvėje „Google Play“ pateikė pirmines populiarių biuro programų „Word“, „Excel“ ir „Power Point“ sistemai „Android“ versijas skaityti »

Tobulinant „Windows 10“, į pagalbą pasitelkiami naudotojai

„Windows 10“ – pirmoji operacinė sistema pasaulyje, kurioje veikia kompanijos „Microsoft“ sukurtas atgalinio ryšio su naudotojais mechanizmas. skaityti »

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

„Microsoft“ kuria naują naršyklę

Korporacija „Microsoft“ kuria naują naršyklę. Darbinis jos pavadinimas „Spartan“. skaityti »

Keliaukime po Vilnių „išmaniai“

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. skaityti »

Euras – jau ir mobiliosiose programėlėse

Geriau susipažinti su euru ir praktiniais jo įvedimo aspektais leis mobiliosios programėlės, pelniusios prizus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Lietuvių sukurtas žaidimas – rekomenduojamų „Windows 8“ programų sąraše

Spalio mėnesio pabaigoje lietuvių studijos „Nordcurrent“ išleistas žaidimas „Happy Chef 2“ pateko į JAV vartotojams skirtos „Windows“ parduotuvės rekomenduojamų žaidimų sąrašą. skaityti »

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

Išmanieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės tapo neatsiejamais šiandieninių vaikų gyvenimo palydovais. Technologijų pasaulio čiabuviais vadinamą jaunąją kartą vis sunkiau sudominti tradicinėmis mokymo priemonėmis – spalvoti ekranai mokinius masina labiau nei kreida ir lenta. skaityti »

Kūrybinių dirbtuvių „App Camp“ dalyviai pirmąkart kurs kultūros paveldo programėles

Skatindami programėlių kūrėjus papildyti kultūros rinką inovatyviais produktais, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) mokslininkai skelbia kultūros sekciją didžiausiose Baltijos ir Šiaurės Europos mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „App Camp 2014“. skaityti »