Knygų mugėje Č. Iškauskas pristato knygą „Paaukota Lietuva“

Publikuota: 2015 m. vasario 15 d. sekmadienis

Puiki dovana kiekvienam, švenčiančiam Vasario 16-ąją, – naujoji Česlovo Iškausko knyga „Paaukota Lietuva. Nuo Vytauto Didžiojo iki Dalios Grybauskaitės“. Knygą žurnalistas ir politikos apžvalgininkas išleido dar praeitų metų pabaigoje, ir pirmasis jos leidimas buvo akimirksniu išpirktas.

Naująjį leidimą Č. Iškauskas pristatys artėjančioje Vilniaus knygų mugėje (pats autorius autografus dalys pirmąją mugės dieną nuo 10 val. stende Nr.5.B06). Tai trečioji jo knyga, į kurią surinkti istorinės temos straipsniai. Prieš tai buvo išleistos dar dvi: „Neįtikėtina, bet tikra“ ir „Nuo žemės iki mėnulio“. Pirmoji knyga, anot autoriaus, pasakoja apie XX a. monstrus – Leniną, Staliną, Hitlerį. Antroji – apie terorizmą žemėje ir žmogaus norą užkovoti kosmosą, o trečioji skirta Lietuvai – nuo jos pirmojo paminėjimo, aprašant vyskupo Brunono žūtį Prūsijos ir Lietuvos pasienyje 1009 m, iki dabartinių laikų.

Kuo ši knyga skiriasi nuo istorijos vadovėlio? „Tik pradėjęs giliai knaisiotis po pasirinktą istorinę temą, atrandi tokių detalių, kurių nėra jokiuose vadovėliuose“, – sako knygos autorius. Iš gilių apmąstymų kyla netikėtų, originalių minčių. Autorius skatina mąstyti ir skaitytojus, nuolat užduodamas klausimus: kodėl neliko Lietuvos karalystės? Kodėl kelis šimtmečius nepavyko Lietuvos pakrikštyti? Kodėl draugystės sąjunga su lenkais buvo nelygiavertė? Ar šiais laikais atsirastų tokių kaip Marytė Melnikaitė? Knygoje aptariama 30 svarbiausių Lietuvos istorijai įvykių.

Č. Iškauskas džiaugiasi, kad knygoje galėjo paskelbti ir savo pirmuosius straipsnius. Pats mieliausias jam straipsnis išspausdintas knygos pabaigoje „Tas saldus žodis – Gimtinė“. Jame įtrauktos dar mokyklinės žurnalisto eilės (švenčiant Balbieriškio 500-metį jos tapo miestelio himnu, kompozitoriui Vladui Švedui parašius muziką). „Nostalgiška ir emocinga rašyti apie savo gimtinę, kiekvienas žodis tampa jautrus, nes viskas asmeniškai išjausta“, – sako jis.

Knygų autorius sako, kad ši knygų trilogija yra jo kūrybinės žurnalistikos apibendrinimas ir pabaiga, nors tai anaiptol nereiškia, kad nuo šiol jis nustos dirbęs. Č. Iškauskas ne tik rašo straipsnius politinėmis temomis, bet ir veda TV kanalo „Penki TV“ laidą „Savaitės pjūvis“. Jos įrašus galite peržiūrėti čia.

Vaizdo interviu su Č. Iškausku apie naują knygą žiūrėkite laidoje „Knygos per „Penki TV“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »