IVPK priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“

Publikuota: 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtadienis

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos Nr. VA-P-90-4-16 „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“. Ataskaita buvo svarstyta kovo 23 d. komiteto posėdyje su visomis suinteresuotomis pusėmis – Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Valstybės kontrolės, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos atstovais.

Komitetas nusprendė siūlyti Vyriausybei imtis ryžtingų veiksmų, kad:

būtų sukurta veiksminga ir vieninga kibernetinio saugumo užtikrinimo sistema, kuri leistų ne tik reaguoti į incidentus ir jų užkardymą kibernetinėje erdvėje, bet leistų efektyviai spręsti kibernetinio saugumo ir jo atsparumo didinimo problemas;

būtų užtikrinamas saugumas valstybinėse įstaigose, skiriant deramą dėmesį šios srities plėtrai, teisės aktų rengimui, organizacinės struktūros tobulinimui;

būtų sprendžiamos šios srities specialistų kompetencijos problemos, sukuriant tokią valstybės tarnybos sistemą, kuri gebėtų konkuruoti darbo rinkoje dėl tinkamus gebėjimus turinčių specialistų;

kiek galima greičiau būtų priimti Kibernetinio saugumo įstatymą lydintieji teisės aktai, ypatingą dėmesį skiriant Valstybės ypatingai svarbios informacinės infrastruktūros identifikavimui  ir tokio sąrašo patvirtinimui;

būtų laiku įgyvendintos Valstybės audito ataskaitos „Kibernetinis saugumas Lietuvoje“ 1 priede „Rekomendacijų įgyvendinimo planas“ pateiktos rekomendacijos, apie įgyvendinimą informuojant Komitetą,

valstybės mastu būtų nustatyti kibernetiniam saugumui, e. informacijos saugai reikalingų lėšų skyrimo ir panaudojimo prioritetai ir kriterijai bei panaudojimo stebėsenos ir kontrolės mechanizmas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »