Seimas priėmė Mokėjimų įstatymą dėl bankų mokėjimų paslaugų įkainių

Publikuota: 2016 m. birželio 30 d. ketvirtadienis

Seimas, 72 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 12 susilaikius, priėmė naujos redakcijos Mokėjimų įstatymą (projektas Nr. XIIP-4268(2), į nacionalinę teisę perkeldamas Mokėjimų sąskaitų direktyvą, reglamentą dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas ir reglamentą, kuriuo nustatomi kredito pervedimų ir tiesioginio ne debeto operacijų  eurais techninio ir komerciniai reikalavimai.

Pasak projektą pristačiusio finansų viceministro Algimanto Rimkūno, šiuo įstatymu tikimasi sumažinti būtiniausių mokėjimo paslaugų įkainius, padidinti mokėjimo paslaugų prieinamumą gyventojams, didinti konkurenciją tarp mokėjimo paslaugų teikėjų ir skatinti naudotis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Įstatyme įteisinta galimybė vartotojui atsidaryti pagrindinio mokėjimo sąskaitą kredito įstaigoje. Pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą sudarys mokėjimo paslaugos ir mokėjimo operacijos, kurios turės būti teikiamos už ne didesnį negu priežiūros institucijos (Lietuvos bankas) nustatytą maksimalų komisinį užmokestį.

Įstatyme įtvirtintos šios pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą sudarančios mokėjimo paslaugos ir mokėjimo operacijos:

1. mokėjimo sąskaitos atidarymas, tvarkymas ir uždarymas, taip pat šioms operacijoms vykdyti reikalingos paslaugos;

2. lėšų įmokėjimas ir gaunamų mokėjimų įskaitymas į mokėjimo sąskaitą, taip pat šioms mokėjimo operacijoms vykdyti reikalingos paslaugos;

3. grynųjų pinigų išėmimas iš mokėjimo sąskaitos valstybėse narėse klientų aptarnavimo vietose arba iš bankomatų įstaigos darbo arba ne darbo laiku, taip pat šiai mokėjimo operacijai vykdyti reikalingos paslaugos;

4. mokėjimo operacijos naudojant mokėjimo kortelę, įskaitant mokėjimus internetu;

5. klientų aptarnavimo vietose ir (arba) įstaigos internetinėmis priemonėmis atliekamų kredito pervedimų, įskaitant periodinio pervedimo nurodymus, vykdymas valstybėse narėse;

6. mokėjimo priemonių, įskaitant mokėjimo kortelę, išdavimas;

7. tiesioginio debeto operacijos.

Nustatydamas maksimalų pagrįstą komisinį atlyginimą už pagrindinę mokėjimo sąskaitą, Lietuvos bankas turėtų remsis direktyvoje įtvirtintais kriterijais – nacionalinių pajamų lygiu ir vidutiniais per vienus metus įstaigų imamais komisiniais atlyginimais, taikomais už su mokėjimo sąskaita susijusias paslaugas

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ plečia bekontakčių atsiskaitymų prieinamumą

„Samsung Electronics“ siekia integruoti NFC lustus į daugybę skirtingų įrenginių: laikrodžius, apyrankes, raktų pakabukus. skaityti »

Mokėjimo sistema „LG Pay“ pradės veikti jau šią vasarą

Pietų Korėjos bendrovė LG nusprendė sukurti savo mobiliųjų atsiskaitymų tarnybą, analogišką konkurentų „Apple“, „Samsung“ ir „Google“. skaityti »

Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. skaityti »

Atsiskaityti bus galima ir saulės akiniais

„Visa“ planuoja įgyvendinti bekontakčių atsiskaitymų projektą panaudodama saulės akinius ir belaidę duomenų perdavimo technologiją NFC. skaityti »

Paskelbti geriausi pasaulio bankai

Žurnalas „Global Finance“ pristatė geriausių 2017 m. pasaulio bankų reitingą. skaityti »

Čikagos bendrovė pasiūlė atsiskaityti delnu

Čikagos biometrijos technologijų bendrovė „Keyo“ pasiūlė parduotuvėms atsiskaitymo delnu terminalą. skaityti »

Lietuvos bankas numizmatinėmis vertybėmis prekiaus naujoje el. parduotuvėje

Siekdamas plėtoti numizmatiką, Lietuvos bankas netrukus numizmatinėmis vertybėmis pradės prekiauti naujoje patogioje elektroninėje parduotuvėje. skaityti »

Lietuvoje nori įsikurti naujas bankas

Letuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pranešė, kad Lietuvoje artimiausiu metu gali būti įsteigtas naujas užsienio kapitalo bankas. skaityti »

2016 m. bankai skolino gerokai daugiau, kartu augo jų pelnas

Bankų klientams suteiktų paskolų portfelio grynoji vertė per 2016 m. išaugo 10,6 proc. – iki 18,1 mlrd. Eur. skaityti »

Bankai aktyviai investuoja į dirbtinį intelektą

Konsultacijų bendrovė „Opimas“ prognozuoja, kad per artimiausius aštuonerius metus dirbtinis intelektas pakeis apie 230 tūks. kapitalo rinkų darbuotojų. skaityti »