Baltijos kelio 28-osioms metinėms paminėti – paroda ir koncertas

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 23 d. trečiadienis

1989 m. rugpjūčio 23 d. masinė Baltijos Tautų akcija „Baltijos kelias“ pranoko visus lūkesčius. 2 mln. žmonių rankų grandine sujungė 620 kilometrų nuo Vilniaus (Gedimino bokšto) per Rygą iki Talino (Tompea bokšto). Stovėjusieji Baltijos kelyje demonstravo taikų ryžtą būti nepriklausomi, trys tautos parodė gražiausią savitarpio supratimą, solidarumą ir vienybę, siekdamos laisvės savo valstybėms. Ši taiki demonstracija atkreipė viso pasaulio dėmesį ir sulaukė demokratinių valstybių visuomenės pritarimo. Praėjus dvidešimt metų po Baltijos kelio, 2009 m. Baltijos kelio akcija įtraukta į tarptautinį UNESCO registrą „Pasaulio atmintis“.

LR Seimo rūmuose, Vitražo galerijoje (I rūmai) nuo rugpjūčio 23 d. eksponuojama fotografijų paroda „Bunda jau Baltija“, skirta Baltijos kelio 28-osioms metinėms paminėti.

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus parengtoje parodoje pristatomos Lietuvos, Latvijos ir Estijos fotografų nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybinio archyvo, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro, Pasvalio rajono Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos rankraštyno, Pasvalio krašto muziejaus archyvo, asmeninių archyvų.

Parodoje galima pamatyti dokumentinės medžiagos ir pačių žmonių sukurtų plakatų. Į mus žvelgia Baltijos kelio dalyviai ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų miestų, rajonų, taip pat Baltijos kelio dalyviai Latvijoje ir Estijoje.

Paroda Vitražo galerijoje bus eksponuojama iki rugsėjo 18 d. Ją apžiūrėti galima penktadieniais atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val.

Rugpjūčio 23 d. 18.30 val. Kovo 11-osios Akto salėje (Seimo I r.) vyks muzikinis renginys, skirtas Baltijos keliui ir Europos dienai stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti.

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui istorinėje Seimo salėje pirmą kartą organizuojamas unikalus „Baltic Wave“ muzikinis tiltas, sujungsiantis trijų žemynų kūrėjus. Pasitelkiant šiam tikslui sukurtas technologijas vienu metu muzikuos atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos, Australijos, Čikagos ir Kanados. Kaip prieš 28 metus Baltijos kelyje buvome susikibę rankomis, taip šiandien susijungsime internetu, instrumentais ir balsais.

„Šiam projektui įgyvendinti galėjome pasirinkti lengviausią kelią – atlikėjų balsus ir instrumentų garsus įrašyti iš anksto ir vėliau juos sujungti į vieną kūrinį. Mes pasirinkome sudėtingesnį variantą, tam tikrą iššūkį – koncerte atlikėjų ir muzikantų balsai skambės realiu laiku ritmo tempą sinchronizuojant su TAI (International Atomic Time) arba UTC (Coordinated Universal Time) laiku, eliminuojant signalų vėlavimą. Tam sukūrėme unikalią programą“, – apie koncerto išskirtinumą kalbėjo projekto iniciatorius Gediminas Zujus.

Koncerto metu skambės kompozitorių Broniaus Kutavičiaus, Peterio Vasko (Peters Vasks) ir Arvo Parto (Arvo Pärt) kūriniai, kuriuos atliks Baltijos orkestras ir Lietuvos kamerinis orkestras, Toronto kvartetas, dainininkai iš Čikagos simfoninio orkestro ir Melburno RMIT universiteto, choras „Aidija“, Jungtinis Baltijos šalių kariuomenių orkestras. Koncerto dirigentai – Modestas Pitrėnas ir Māris Kupčs.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha