Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Publikuota: 2017 m. lapkričio 3 d. penktadienis

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti.

Renginyje dalyvaus ir valstybinės kalbos politikos patirtimi pasidalys Latvijos Respublikos Saeimos narė prof. Janina Kursytė-Pakulė (Janīna Kursīte-Pakule), Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Žanas-Mari Sani (Jean-Marie Sani) ir Lenkijos kalbos tarybos prezidiumo narys prof. Tadeušas Zgulka (Tadeusz Zgolka).

Seimas, skelbdamas 2017-uosius Lietuvių kalbos kultūros metais, pabrėžė, kad mokinių lietuvių kalbos žinios nuolat prastėja. Taigi vienas iš šios iniciatyvos tikslų buvo atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei. Konferencijos metu bus analizuojamos valstybinės kalbos, švietimo ir kultūros politikos sąsajos, jų tarpusavio poveikis. Kviečiami dalyvauti Lietuvos ir užsienio valstybių mokslininkai, valstybės institucijų pareigūnai, kalbos praktikai.

Konferenciją organizuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, Švietimo ir mokslo ministerija, Kultūros ministerija. Renginio partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Lenkijos institutas Vilniuje, Latvijos Respublikos ambasada.

Konferencijos programa

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha