Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Publikuota: 2017 m. spalio 30 d. pirmadienis

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti.

Rentgeno aparatuose

Rentgeno aparatuose šviesolaidinis kabelis užtikrina galvaninę izoliaciją tarp aukštos įtampos šaltinio ir žemos įtampos valdymo įrangos. Taip personalas ir pacientai saugomi nuo aukštos įtampos įrangos dalių.

Matavimo sistemose

Optinis kabelis plačiai naudojamas įvairiose matavimo sistemose, kuriose neįmanoma pritaikyti tradicinių elektros prietaisų. Pavyzdžiui, orlaivio reaktyvinių variklių temperatūros matavimo sistemose, magnetinio rezonanso tomografijos įrenginiuose, pvz., medicinos aparatuose, skirtuose vidaus organų, smegenų tyrimams ir pan. Optinio puošto pagrindu sukurti jutikliai gali matuoti vibravimo, sukimosi, poslinkio, greičio ir pagreičio, sukimo momento ir kitų parametrų dažnį.

Apsaugos sistemose

Optinis kabelis plačiai naudojamas apsaugos signalizacijos sistemose.  Kai užpuolikas įsiveržia į saugomą teritoriją, pakinta šviesos praleidimo per šviesos kreiptuvą sąlygos ir įjungiamas pavojaus signalas.

Giroskopuose (prietaisuose, skirtuose sukimuisi aptikti)

Giroskopai, sukurti panaudojant optinį pluoštą, neturi atskirai judančių dalių, todėl yra labai patikimi.

Šviesos dekoracijoms

Šviesolaidinis kabelis plačiai naudojamas šviesos dekoracijoms, meninėms instaliacijoms ir reklamai.

Lazeriuose

Optinio pluošto lazerių galingumas siekia keletą dešimčių kilovatų. Tokiais lazeriais pjaustomas metalas ir betonas, pvz., „IPG Photonics“ metalo pjovimo staklių galia yra 100 kW.

Nuolat kuriami nauji optinio pluošto tipai, pvz., fotoniniai kristalo puoštai, sukurti kiek kitokiu principu. Toks pluoštas gali būti panaudotas skysčių, cheminių medžiagų ir dujų jutikliuose. Be to, jis gali būti panaudotas didelės spinduliuotės transportavimui pramoniniais ar medicininiais tikslais.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »