„Ford“ Lietuvos programėlių kūrėjus kviečia dalyvauti unikaliame projekte

Publikuota: 2013 m. kovo 3 d. sekmadienis

Vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas Lietuvoje „Inchcape Motors“ ragina Lietuvos mobiliųjų programėlių („mobile apps“) kūrėjus dalyvauti atvirame „Ford“ projekte „Ford Development Program“. Tai vienintelis tokio pobūdžio projektas pasaulyje. Geriausios programėlės bus integruotos į „Ford“ automobilių komunikacijos sistemas SYNC su „AppLink“ įskiepiu.

Globalus „Ford Developer Program“ projektas buvo paskelbtas praėjusį mėnesį JAV vykusioje didžiausioje pasaulyje elektronikos parodoje CES.

„Tai unikalus projektas, siūlantis unikalias galimybes Lietuvos programėlių kūrėjams. Mes pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją ir padėti komunikuojant tiesiogiai su pačiu koncernu, jei to prireiktų“, – patikino „Ford“ prekės ženklo vadovas  Donatas Stanionis.

„Ford SYNC“ sistemos įskiepis „AppLink“ įgalina vartotojus kontroliuoti savo išmaniuosiuose telefonuose įdiegtas programėles, naudojant SYNC balsu valdomą komunikacijos sistemą. Projekto rengėjai taip pat ragina kurti programėles, kurios padėtų išplėtoti ir pagerinti jau automobilyje įdiegtas  elektronines sistemas.

„Šis projektas yra labai svarbus mūsų „SYNC AppLink“ sistemos sėkmei Europoje. Iki 2015 metų daugiau nei 3 milijonai „Ford“ automobilių, važiuojančių Europos keliuose, turės įdiegtas SYNC sistemas, todėl jų turinio papildymas yra labai svarbus tiek bendrovei, tiek vartotojui, tiek programėlių kūrėjams“, – sakė „Ford of Europe“ viceprezidentas tyrimams ir inovacijoms Paulas Mascarenas.

„Ford Developer Program“ suteikia reikalingą informaciją ir įrankius kūrėjams, siekiantiems sukurti tinkamas, balsu valdomas ir automobiliuose naudingas programėles. Geriausieji bus pakviesti bendradarbiauti ir tapti „Ford AppLink“ partneriais. Beje, Europoje „Ford“ jau bendradarbiauja su   žinomais mobiliųjų programėlių plėtotojais – muzikos transliavimo programa „Spotify“ ir „Kaliki Audio Newsstand“, vietos nustatymo ir apsikeitimo paslaugų tiekėju „Glympse“, garso pramogų ir informacijos tiekėju „Aha“. Vakar taip pat paskelbta, kad „Ford“ bendradarbiaus su atvirojo kodo platformos plėtojimo aljansu „GENIVI Alliance“.

Programėlių kūrėjai raginami registruotis tinklapyje developer.ford.com, kuriame galima rasti ir parsisiųsti „AppLink“ programinės įrangos plėtojimo įrankių rinkinį. Rinkinyje esama kodų bibliotekos ir programėlių aplinkos instrukcijų, leidžiančių aktyvuoti dvikryptę mobiliųjų įrenginių ir automobilyje esančios SYNC sistemos komunikaciją. „Ford“ inžinieriai taip pat suteikia reikalingą techninę informaciją ir pagalbą, specialiai kūrėjams sukurtas diskusijų forumas.

Naujai sukurtos programėlės siunčiamos „Ford“ peržiūrėjimui, testavimui ir įvertinimui. Jei programėlė tinkama, „Ford“ su kūrėjais aptaria licencijavimo ir platinimo sąlygas. 

„Ford“ taip pat netrukus ketina pasirinkti programėlių plėtojimo bendrovę, kuri tiektų tolesnio tobulinimo ir plėtros paslaugas, techninę pagalbą bei programėlių katalogus „Ford“ vartotojams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »