JAV atšaukė senų „iPhone“ ir „iPad“ pardavimo draudimą

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 5 d. pirmadienis

JAV tarptautinės prekybos komisija prieš mėnesį uždraudė prekiauti senais „Apple“ gaminiais. Į šį sąrašą pateko ketvirtos ir trečios kartos telefonai „iPhone“ bei planšetės „iPad 2“, „iPad 3“. Tai nutiko po to, kai „Samsung“ eilinį sykį apkaltino „Apple“ pažeidus patentą. Tuomet buvo kalbama apie 3G technologiją.

Sprendimą atšaukti šį draudimą priėmė JAV prekybos atstovybės valdyba. Kaip sakoma jos pranešime, draudimas darė įtaką JAV ekonomikos konkurencijai bei šalies vartotojams. Ekspertų manymu, „Apple“ visa ši istorija nė kiek nepakenkė.

„Kompanijai „Apple“ praeitis iš esmės neegzistuoja. Visi resursai, kuriuos ji naudoja, veikia kaip naujų produktų skatinimas rinkoje. Kalbant apie „iPhone 4“ arba antros ar trečios kartos „iPad“, „Apple“ tai nėra didelis nuostolis. Kur kas baisiau būtų, jei pasakytume jiems ką nors apie naujus produktus“, – pareiškė portalo „mobile-review.com“ atstovai.

Primename, kad abi kompanijos dėl patentų kariauja jau nuo 2010 metų. „Apple“ yra kaltinusi „Samsung“ jutiklinio ekrano technologijų, programinės įrangos ir „iPhone“ išvaizdos kopijavimu. 2012 metais teismas įpareigojo Pietų Korėjos bendrovę išmokėti kompanijai „Apple“ daugiau nei milijardo dolerių baudą už penkių patentų pažeidimus. Vis dėlto vėliau suma sumažėjo iki 600 milijonų.

„Šie karai – tai įrodymas, kad „Samsung“ sekasi pričiupti „Apple“. Nors draudimą atšaukė, nervų tai šiek tiek kainavo. Be to, abi įmonės iš dalies yra priklausomos viena nuo kitos: „Samsung“ gamina komponentus, būtinus „Apple“, – pabrėžė „mobile-review.com“ atstovai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »