Nešiojamųjų kompiuterių baterijas bus galima įkrauti spausdinant klaviatūra?

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

Melburno karališkojo technologijų instituto (Australija) mokslininkai eksperimento metu sėkmingai išmėgino, kaip plona pjezoelektrinė plėvelė mechaninį slėgį paverčia elektros energija. Galbūt nebe už kalnų tas laikas, kai nešiojamųjų kompiuterių baterijos bus įkraunamos renkant tekstą klaviatūros klavišais?

Pjezoelektrinėms medžiagoms būdinga savybė paversti mechaninę energiją elektros energija. Pjezoelektriškumas buvo atrastas XVIII a. viduryje. Medžiagų (kristalų ar keramikos) pjezoelektrinės ypatybės tyrinėjamos jau senokai, tačiau plonų plėvelių idėja šiame tyrimų bare, kaip tvirtina tyrėjų grupės vadovė Madu Baskaran (Madhu Bhaskaran), yra gana nauja.

„Tokia plėvelė galėtų būti panaudojama ne tik nešiojamuose kompiuteriuose, bet ir, pavyzdžiui, implantuojama avalynėje, – pritaikymo idėjomis dalijasi M. Baskaran. – Tuomet bėgiojant sportiniai bateliai galėtų gaminti energiją mobiliojo ryšio telefono elementams. Pjezoelektriškumo principą galima išnaudoti ir medicinoje: kraujospūdžio energiją paversti širdies stimuliatoriui būtinos elektros energijos šaltiniu. Juk tai iš esmės būtų naujo tipo – „amžinieji“ elementai.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha