Pokyčiai televizijos paslaugų rinkoje 2011 metais

Publikuota: 2012 m. liepos 7 d. šeštadienis

Remiantis ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) kasmetine Lietuvos ryšių sektoriaus ataskaita, 2011 m. įvyko svarbių pokyčių televizijos paslaugų rinkoje, kuriuos paskatino artėjantis antžeminės televizijos išjungimas.

Atsižvelgdami į planuojamus pokyčius, dalis nemokamos analoginės antžeminės televizijos žiūrovų iš anksto pasirūpino galimybe matyti mėgstamus kanalus – 2011 m. pastebėtas spartus mokamos televizijos paslaugų abonentų skaičiaus augimas.  Per metus mokamos televizijos abonentų padaugėjo 4,1 proc., ir kaip skelbiama RRT pranešime, tikėtina, kad mokamos televizijos paslaugų abonentų skaičius augs ir kelerius ateinančius metus.

Apibendrinus duomenis, pastebėta, jog tiek visoje elektroninių ryšių rinkoje, tiek televizijos paslaugų rinkoje, ryškėja tendencija, kad vartotojų pasirinkimą lemia ne tik paslaugos kaina, bet ir jos kokybė – 2011 m. beveik 50,6 proc. mokamos televizijos abonentų naudojosi skaitmeninės televizijos paslaugomis.

Ataskaita parodė, kad Lietuvoje ruošiamasi perėjimui prie skaitmeninės televizijos – per 2011 m. mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo daugiau nei penktadaliu – 21,5 proc.

RRT duomenimis, populiariausia mokama skaitmenine televizija 2011 m. buvo palydovinė televizija, nuo jos neatsiliko ir televizija, teikiama naudojant interneto protokolą (IPTV) – jomis metų pabaigoje naudojosi atitinkamai 24,9 proc. ir 24,8 proc. mokamos skaitmeninės televizijos abonentų.

Susisiekimo ministerija primena, kad analoginė antžeminė televizija Lietuvoje bus išjungta spalio 29 d., 3 val. nakties.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Proto... skaityti »