Užsienio reikalų ministerijos naujienos nuo šiol – ir lenkų kalba

Publikuota: 2015 m. gruodžio 10 d. ketvirtadienis

Užsienio reikalų ministerijos naujienas nuo gruodžio 9 dienos galima skaityti ir lenkiškai – atidaryta nauja kalbinė ministerijos interneto svetainės versija, kurioje Lietuvos užsienio politikos aktualijos skelbiamos lenkų kalba.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, šiuo žingsniu siekiama dar labiau stiprinti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, didinti tarpusavio supratimą.

„Lietuvą ir Lenkiją sieja šimtmečių istorija, kultūra ir glaudūs žmonių ryšiai. Šiandieną Lietuvos ir Lenkijos draugystę sutvirtina bendras požiūris į iššūkius ir ryžtas įgyvendinti strateginius projektus energetikos, transporto ir kitose srityse. Todėl privalome dar geriau vieni kitus pažinti, kalbėtis visais rūpimais klausimais, sutelktomis pastangomis siekti strateginių tikslų“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pažymėjo, kad sprendimą atidaryti lenkišką svetainės versiją lėmė ir visuomenės nuomonė – lapkričio mėnesį Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad dauguma Lietuvos gyventojų Lenkiją laiko šalimi, su kuria reikėtų bendradarbiauti aktyviausiai (taip mano 61 proc. respondentų).

„Tikiuosi, kad ministerijos svetainė lenkų kalba taps dar vienu alternatyviu informacijos šaltiniu ir Lietuvoje gyvenantiems lenkų kilmės piliečiams, kurie naujienas apie Lietuvos ir Lenkijos santykius dabar galės skaityti tiek lietuvių, tiek lenkų kalbomis“, – teigė ministras.

Ministerijos svetainė iki šiol veikė lietuvių, anglų, rusų ir prancūzų kalbomis.

Šaltinis: urm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »