97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Publikuota: 2014 m. spalio 31 d. penktadienis

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį.

140 tonų sveriantis „Cray XC40“ būtų skirtas klimato modelio prognozių patikslinimui ir geriau įvertinti, kaip klimato kaita galėtų paveikti orus. Viena iš pagrindinių kompiuterio paskirčių bus ištirti, kokį tikėtiną poveikį vandenynai, aerozoliai ir šiltnamio efektą sukeliančios dujos padarys ekstremaliems orų reiškiniams per ateinančius 50 metų.

Vyr. vadybininkas Robas Varley'is sako, kad superkompiuteris taip pat pagerins ir orų prognozes ir leis dabartinį keturių dienų numatymą pratęsti iki maždaug penkių ar šešių dienų. „Esame tikri, kad meteorologijos ir klimatologijos srityje tai bus didžiausias kompiuteris pasaulyje“, – sako Varley'is.

154 tonas sverianti mašina veiks maždaug 13 kartų sparčiau, nei dabar naudojama IBM sistema. Ji galės prognozę atnaujinti kas valandą, tris kartus dažniau, nei dabar. Ši sparta leis numatyti orus 1,5 km raiška, tad londoniečiai galės žinoti orus, pavyzdžiui, atskiruose miesto rajonuose. Ji taip pat daug geriau perspės apie potvynius ir vėjus, tikslesnes rūko, ledo ir sniego pranešimus oro uostams.

„Cray XC40“ dabar yra geriausias komercinis superkompiuteris, naudojantis 480 000 „Intel Xeon“ procesorių ir pasiekiantis 16 petaflopų spartą ir turintis 17 petabaitų atminties. Šis pirkinys yra didžiausias kada nors atliktos Meteorologijos tarnybos atliktas pirkinys už JAV ribų.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »