Apdrausti urvų „kopinėtojai“

Publikuota: 2001 m. birželio 27 d. trečiadienis
Akcinė draudimo bendrovė „Preventa“ remia Lietuvos speleologus, siekiančius pagerinti šalies nusileidimo į gylį rekordą. Birželio 30 d., šeštadienį į Kroatiją išvykstantiems sportininkams bendrovė parūpino ekspedicijai būtino inventoriaus, taip pat apdraudė Sveikatos draudimu užsienyje beveik 0,6 mln. Lt suma. Ekspedicijoje, kuri planuoja nusileisti į dvyliktą pagal gylį pasaulyje ir dešimtą Europoje Kroatijos Velebito kalnų masyvo „Lukina Jama“ urvą, dalyvauja 11 speleologijos sporto klubų „Gelmės” ir „Kristalas” narių. Planuojama, kad 3 iš jų nusileis į 1 tūkst. 392 m. gylio urvo dugną. Taip tikimasi pasiekti naują Lietuvos nusileidimo į gylį rekordą, kurį numatoma užfiksuoti šalies rekordų knygoje „Factum”. Kartu ekspedicijos dalyviai planuoja iškelti į paviršių bent dalį šiukšlių, kurias urve paliko ankstesnės sportininkų komandos, ir taip bent šiek tiek atlyginti žmonių padarytą žalą. Leistis į urvą pavojinga, kaip ir kopti į kalnus, be to, pasak vieno iš ekspedicijos organizatorių Aido Gudaičiopavojų urvų, didelį pavojų kelia kūno atšalimas. „Lukina Jama” urvo dugne temperatūra siekia apie 4 laipsnius pagal Celsijų. Kituose panašiuose urvuose ji būna 2 – 2,5 karto didesnė.
Šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »