Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Publikuota: 2016 m. sausio 8 d. penktadienis

Vokietijoje nuo pernai metų vasaros atliekamas eksperimentas – ar žmogus dirbtų, jeigu kas mėnesį veltui gautų 1 000 eurų? Po šiuo eksperimentu slypi ir noras sužinoti, ar efektyvios valstybinės pašalpos bedarbiams ir kokio dydžio jos turėtų būti. Pagrindinis argumentas prieš didelę valstybinę pašalpą – žmonės praras motyvaciją dirbti.

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“ (vok. Mein Grundeinkommen). Norėdamas tapti jo dalyviu, turi dalyvauti loterijoje. Beje, nebūtina netgi būti Vokietijos piliečiu. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami.

M. Bochmeieris tiki, kad žmonės, kuriems nereikės rūpintis išgyvenimu, daugiau laiko skirs kūrybinei veiklai. Projektui lėšos renkamos iš aukojimų, mažiausia suma – 33 eurai.

Projekto dalyviai sako, kad išleistų pinigus kelionėms ir savo svajonėms įgyvendinti. M. Bochmeieris džiaugiasi, kad tie, kurie jau laimėjo metinę algą, nemetė savo pagrindinių darbų, tačiau iš esmės pakeitė požiūrį į gyvenimą.

„Kone kiekvienas laimėtojas mums sakė, kad pradėjo geriau miegoti. Savo gyvenimo būdo nė vienas iš jų iš esmės nekeitė – studentai ir toliau studijuoja, dirbusieji – toliau dirba. Tačiau pasikeitė jų mąstymas – žmonės jaučiasi laisvesni, ramesni, dėl to pagerėjo ir jų sveikata“, – sako projekto iniciatorius.

Kai kas iš projekto dalyvių išleido visus pinigus vakarėliui, kai kas išsigydė seną ligą. Vienintelis dalyvis išėjo iš darbo, kurio nekentė (jis dirbo balso operatoriumi). Tačiau gavęs 1 000 eurų nė vienas pasyviai nesivolioja ant sofos prieš televizorių.

Tarp paskutiniųjų laimėtojų – verslininkas, ieškojęs finansinės paramos naujam ekologiniam projektui įgyvendinti, ir moteris, kuri nori daugiau laiko praleisti su savo vaikais.

Vokietijoje bazinė 184 eurų alga jau mokama visiems vaikams ir suaugusiesiems iki 25 metų, kurie mokosi mokyklose ir universitetuose.

Suomijoje 2017 metais numatoma išbandyti bazinės algos idėją, išduodant kiekvienam po 828 eurus. Tokie pinigai būtų mokami kiekvienam, nepaisant jo pajamų šaltinio. Apklausos rodo, kad 70 proc. suomių palaiko šią idėją, tačiau šalies biudžetui tai kainuotų 50 mlrd. eurų per metus.

 

Šaltinis: segodnya.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »