Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Publikuota: 2016 m. sausio 8 d. penktadienis

Vokietijoje nuo pernai metų vasaros atliekamas eksperimentas – ar žmogus dirbtų, jeigu kas mėnesį veltui gautų 1 000 eurų? Po šiuo eksperimentu slypi ir noras sužinoti, ar efektyvios valstybinės pašalpos bedarbiams ir kokio dydžio jos turėtų būti. Pagrindinis argumentas prieš didelę valstybinę pašalpą – žmonės praras motyvaciją dirbti.

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“ (vok. Mein Grundeinkommen). Norėdamas tapti jo dalyviu, turi dalyvauti loterijoje. Beje, nebūtina netgi būti Vokietijos piliečiu. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami.

M. Bochmeieris tiki, kad žmonės, kuriems nereikės rūpintis išgyvenimu, daugiau laiko skirs kūrybinei veiklai. Projektui lėšos renkamos iš aukojimų, mažiausia suma – 33 eurai.

Projekto dalyviai sako, kad išleistų pinigus kelionėms ir savo svajonėms įgyvendinti. M. Bochmeieris džiaugiasi, kad tie, kurie jau laimėjo metinę algą, nemetė savo pagrindinių darbų, tačiau iš esmės pakeitė požiūrį į gyvenimą.

„Kone kiekvienas laimėtojas mums sakė, kad pradėjo geriau miegoti. Savo gyvenimo būdo nė vienas iš jų iš esmės nekeitė – studentai ir toliau studijuoja, dirbusieji – toliau dirba. Tačiau pasikeitė jų mąstymas – žmonės jaučiasi laisvesni, ramesni, dėl to pagerėjo ir jų sveikata“, – sako projekto iniciatorius.

Kai kas iš projekto dalyvių išleido visus pinigus vakarėliui, kai kas išsigydė seną ligą. Vienintelis dalyvis išėjo iš darbo, kurio nekentė (jis dirbo balso operatoriumi). Tačiau gavęs 1 000 eurų nė vienas pasyviai nesivolioja ant sofos prieš televizorių.

Tarp paskutiniųjų laimėtojų – verslininkas, ieškojęs finansinės paramos naujam ekologiniam projektui įgyvendinti, ir moteris, kuri nori daugiau laiko praleisti su savo vaikais.

Vokietijoje bazinė 184 eurų alga jau mokama visiems vaikams ir suaugusiesiems iki 25 metų, kurie mokosi mokyklose ir universitetuose.

Suomijoje 2017 metais numatoma išbandyti bazinės algos idėją, išduodant kiekvienam po 828 eurus. Tokie pinigai būtų mokami kiekvienam, nepaisant jo pajamų šaltinio. Apklausos rodo, kad 70 proc. suomių palaiko šią idėją, tačiau šalies biudžetui tai kainuotų 50 mlrd. eurų per metus.

 

Šaltinis: segodnya.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »