Auksas iš kopūstų

Publikuota: 2000 m. gegužės 12 d. penktadienis
Naujosios Zelandijos mokslininkas surado būdą, kaip iš kopūstų ištraukti aukso, žinoma, jei kopūstai auga auksingoje žemėje. Jaunas mokslininkas Krisas Andersonas (Chris Anderson) (jam 26 metai) prie šio ambicingo metodo dirbo ne vienerius metus. Tačiau dabar jis yra tikras, kad jo sukurta aukso išgavimo metodų sistema, auginant augalus, sakykim, kopūstus, senųjų kasyklų atliekose, kurios liko iš uolienų jau paėmus pagrindinę aukso masę, pasiteisins komerciškai. Mokslininkas tvirtina iš augalų, auginamų viename hektare, galįs gauti daugiau kaip kilogramą aukso. "Tai atrodo viliojančiai laboratorijoje, dabar belieka įrodyti tai natūroje", - sakė išradėjas interviu laikraščiui "The Dominion". Tik kitą savaitę ginsiantis žemės mokslų filosofijos daktaro darbą K.Andersonas (Chris Anderson) teigia atradęs tą metodų sistemą visai atsitiktinai dar 1997 metų rugsėjo mėnesį, bet neatskleidė savo atradimo detalių, nes nenori, kad iš jo darbo pasipelnytų Masėjo universitetas. Jis priminė, jog augalų savybė koncentruoti metalus jau seniai žinoma, ir metalų išgavimo iš uolienų per augalus procesas pavadintas fitokasyba - taip pat ne naujiena, tačiau dar niekam neatėjo į galvą, jog taip galima gauti ir aukso. K.Andersonas (Chris Anderson) laboratorijoje dirbdamas netyčia pasirinko ne tą reagentą, kuris netikėtai parodė stebuklą. "Matuodama auksą, mašina užsikimšo mėnesiui - tai buvo sėkminga klaida", - sakė jis. Anot K.Andersono (Chris Anderson), geriausiai auksą kaupia kopūstų genties augalai: įvairūs kopūstai, griežčiai ir turnepsai. Pasodinti išnaudotoje kasyklų žemėje augalai auginami tol, kol pasiekia didžiausią biomasę, tada dirva pabarstoma ta stebuklinga chemine medžiaga. Per maždaug 10 dienų auksas tampa tirpus, augalai ištraukia jį iš dirvožemio, o po to nunyksta. Nuvytę augalai išdžiovinami, sudeginami, o iš jų pelenų ekstrahuojamas auksas. Dabar išradėjas ketina išbandyti įvairias kopūstų rūšis, kad rastų auksą arba ir kitus vertingus metalus, pavyzdžiui, platiną, paladį, kaupiantį augalą.
Šaltinis: DPA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mobiliųjų žaidimų ateitis pagal „Gree“

„Gree“ – tai bendrovė, tartum atspindinti visos vaizdo žaidimų pramonės polinkį spartiems pokyčiams. Bendrovė įkurta Tokijuje 2004 metų pabaigoje, tuomet, kai „PlayStation 2“ ir „Nokia N–Gage QD“ buvo patys stipriausi rinkos dalyviai, o „Gree“ tebuvo projektinis socialinis tinklas. skaityti »

Ar vaizdo žaidimai galėtų pagerinti regėjimą?

Pasitikink tik stereotipais, labai lengva suklysti. Dar visai neseniai, vaikams, žaidusiems kompiuterinius žaidimus tėvai kartojo: „Tavo smegenys pūna!“ Tuo tarpu kiti – kaltino vaizdo žaidimus sukeliant įvairias sveikatos problemas, nuo klausos praradimo iki diabeto. skaityti »

Lietuvos tinklaraštininkai sieks įrodyti, kad gyventi skanu

Leidykla „Alma littera“ pristato 25 žinomų Lietuvos kulinarijos tinklaraštininkų receptų knygą „Gyventi skanu“. Knygoje sudėti daugiau nei 80 niekur nepublikuotų neformalių kulinarų receptų, kuriais jie siekia įrodyti, kad gaminti skanų naminį maistą gali kiekvienas. skaityti »

„iPad“ pasirodė programėlė, skirta iš popieriaus kurti 3D figūrėles

Lenkijos studija „Pixle“ išleido planšetei „iPad“ skirtą programėlę „Foldify“, padedančią kurti figūrėles iš kartono ar popieriaus. skaityti »

„Rovio“ ruošiasi kurti 3D filmą „Angry Birds“

„Rovio“ ruošiasi kurti didelio biudžeto filmą „Angry Birds: The Movie“. Tačiau jis kino teatrų ekranuose pasirodys tik 2016 metų vasarą. skaityti »

Pro pat Žemę praskriejo prieš kelias dienas atrastas asteroidas

Tik gruodžio 9 d. atrastas asteroidas 2012 XE54 antradienį, gruodžio 11 dieną, praskriejo labai arti Žemės (dvigubai arčiau už Mėnulį), o arčiausiai mūsų planetos šis kūnas buvo apie 12:10 Lietuvos laiku. skaityti »

„Sony“ tik kitais metais nutrauks kasetinių įrašinėjimo įrenginių gamybą

Kompanija „Sony“ tik kitais metais žada sustabdyti „Walkman“ serijos kasetinių įrašinėjimo įrenginių gamybą – ji bus tęsiama iki pat šių metų pabaigos dėl pakankamos paklausos iš žiniasklaidos atstovų. skaityti »

Paskelbti „Video Game Awards 2012“ laimėtojai

Praėjusį savaitgalį įvyko dešimtoji kasmetė „Video Game Awards 2012“ ceremonija. skaityti »

Australijos policija atkalbinėja nuo naudojimosi „Apple“ žemėlapiais

„Apple“ žemėlapių taikomoji programa, paremta „iOS“, ir toliau kelia komiškų naujienų bangą, nors nuo jos pasirodymo rugsėjo mėnesį praėjo jau nemažai laiko. skaityti »

Kontaktinės linzės sujungtos su LCD ekranu

Gento universitete Belgijoje sukurtas LCD ekranas, kuris gali būti įdiegtas į kontaktines linzes. skaityti »