Auksas iš kopūstų

Publikuota: 2000 m. gegužės 12 d. penktadienis
Naujosios Zelandijos mokslininkas surado būdą, kaip iš kopūstų ištraukti aukso, žinoma, jei kopūstai auga auksingoje žemėje. Jaunas mokslininkas Krisas Andersonas (Chris Anderson) (jam 26 metai) prie šio ambicingo metodo dirbo ne vienerius metus. Tačiau dabar jis yra tikras, kad jo sukurta aukso išgavimo metodų sistema, auginant augalus, sakykim, kopūstus, senųjų kasyklų atliekose, kurios liko iš uolienų jau paėmus pagrindinę aukso masę, pasiteisins komerciškai. Mokslininkas tvirtina iš augalų, auginamų viename hektare, galįs gauti daugiau kaip kilogramą aukso. "Tai atrodo viliojančiai laboratorijoje, dabar belieka įrodyti tai natūroje", - sakė išradėjas interviu laikraščiui "The Dominion". Tik kitą savaitę ginsiantis žemės mokslų filosofijos daktaro darbą K.Andersonas (Chris Anderson) teigia atradęs tą metodų sistemą visai atsitiktinai dar 1997 metų rugsėjo mėnesį, bet neatskleidė savo atradimo detalių, nes nenori, kad iš jo darbo pasipelnytų Masėjo universitetas. Jis priminė, jog augalų savybė koncentruoti metalus jau seniai žinoma, ir metalų išgavimo iš uolienų per augalus procesas pavadintas fitokasyba - taip pat ne naujiena, tačiau dar niekam neatėjo į galvą, jog taip galima gauti ir aukso. K.Andersonas (Chris Anderson) laboratorijoje dirbdamas netyčia pasirinko ne tą reagentą, kuris netikėtai parodė stebuklą. "Matuodama auksą, mašina užsikimšo mėnesiui - tai buvo sėkminga klaida", - sakė jis. Anot K.Andersono (Chris Anderson), geriausiai auksą kaupia kopūstų genties augalai: įvairūs kopūstai, griežčiai ir turnepsai. Pasodinti išnaudotoje kasyklų žemėje augalai auginami tol, kol pasiekia didžiausią biomasę, tada dirva pabarstoma ta stebuklinga chemine medžiaga. Per maždaug 10 dienų auksas tampa tirpus, augalai ištraukia jį iš dirvožemio, o po to nunyksta. Nuvytę augalai išdžiovinami, sudeginami, o iš jų pelenų ekstrahuojamas auksas. Dabar išradėjas ketina išbandyti įvairias kopūstų rūšis, kad rastų auksą arba ir kitus vertingus metalus, pavyzdžiui, platiną, paladį, kaupiantį augalą.
Šaltinis: DPA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanus ir kartu paprastas telefonas – „Helium“

Kartais genialumas slypi paprastume, bent taip mano dizaineris Imran Sheikh, siūlydamas ypač paprastą ir subtilų telefono konceptą. skaityti »

Kompiuterio pelė keliaujantiems

Kai daug keliauji ir dirbi, kompiuteris tampa nuolatiniu palydovu. Štai dizaineriai Seunghoon Shin and Chang Seok Kim siūlo puikų kompiuterio priedą, pelę „Arc“. skaityti »

Olimpinių žaidynių eigą bus galima stebėti išmaniojo telefono ekrane

Prasidėjus Londono 2012 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, „Samsung“ pristato specialų programėlių rinkinį. Parsisiuntę šias programėles, jų naudotojai ne tik gaus naujausią informaciją apie olimpiadą ir šalies sportininkų pasiekimus, bet ir turės galimybę laimėti vieną iš 30–ies „Samsung Galaxy S III“ išmaniųjų telefonų. skaityti »

Vaikai smėlio pilis iškeitė į interneto technologijas

Pasaulį apraizgęs informacinių technologijų tinklas palietė ir vaikų laisvalaikio pramogas: smėlio dėžę, kamuolį ar žaidimą pagaliukais pakeitė kompiuteris, telefonas ir internetas. skaityti »

„Qualcomm“ ir „Renault“ kartu dirbs prie belaidės elektromobilių įkrovimo technologijos

„Qualcomm Incorporated“ ir „Renault s.a.s“ susitarė dėl bendradarbiavimo Londone vyksiančiuose belaidžio automobilių įkrovimo bandymuose. skaityti »

Čingischanui padėjo geras oras

Mokslininkai išsiaiškino, kad karinė Čingischano sėkmė, be kitų dalykų, susijusi ir su klimatu, interviu „LiveScience“ sakė viena iš tyrimų autorių Amy Hessle. skaityti »

Ekspertai spėja mobiliųjų Olimpiados lankytojų likimą

Per Olimpines žaidynes londoniečiai ir miesto svečiai praras 67 tūkst. mobiliųjų telefonų, spėja bendrovės „Venafi“, užsiimančios informaciniu saugumu, ekspertai. skaityti »

Pradėta „protingų“ skaitmeninių veidrodžių prekyba

Tai įrenginiai, skirti pacientų reabilitacijai. Į jų atmintį įdiegta daugybė programų, padedančių asmenims atsigauti po traumų ir operacijų. skaityti »

„Kūrybos stulpus“ sunaikino supernovos sprogimas

Naujausi kosminio teleskopo „Spitzer“ kadrai astronomams leido padaryti išvadą, kad „Kūrybos stulpus“, esančius Erelio ūke, prieš 6 tūkst. metų sunaikino supernovos sprogimas. Tiesa, Žemėje jais grožėtis galėsime dar 1 tūkst. metų. skaityti »

Kinų internete išmanieji telefonai aplenkė kompiuterius

Prie interneto mobiliaisiais telefonais jau prisijungia 388 mln. kinų, tai 9,2 proc. daugiau nei 2011-ųjų pabaigoje, praneša Kinijos internetinės informacijos centras (CNNIC). skaityti »