Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Publikuota: 2014 m. gegužės 28 d. trečiadienis

Jokio vairo. Jokių akseleratoriaus, stabdžių ar sankabos pedalų. Tik du mygtukai: „VAŽIUOTI“ ir „STOP“.

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. Riedės jie vėžlio greičiu – maksimalus greitis sieks 40 km/val. Tačiau įsikišti į automobilio valdymo procesą salone esantys keleiviai (vairuotojo sąvokos tokiame automobilyje nebelieka) neturės beveik jokios galimybės. Nebent spustelėti „STOP“.

Tai – kitas bendrovės „Google“ autonomobilių kūrimo etapas. Bendrovės inžinieriai pirmame etape jutiklių ir kompiuterių prifarširuotais „Toyota Prius“ ir „Lexus SUV“ modeliais Kalifornijoje (JAV) nuvažiavo šimtus tūkstančių kilometrų.

„Man tai kažkuo primena kelionę liftu ar keltuvu. Buvo visai smagu“, – Pietų Kalifornioje vykusioje technologijų konferencijoje įspūdžiais dalijosi vienas iš „Google“ įkūrėjų Sergejus Brinas.

Elektra varomas burbulo formos autonomobilis bus kompaktiškas ir neįprastos išvaizdos – praeiviai tokį tikrai pastebės ir nulydės žvilgsniu. Tačiau vargu ar „Google“ rimtai ners į automobilių gamybos pramonę. Kompanijos modelis gana paprastas: pristatyti prototipą ir užmegzti bendradarbiavimą su kitomis kompanijomis.

Bene didžiausia kliūtimi turėtų tapti teisės aktai. Testuojamosios prototipų versijos vairą ir pedalus vis dėlto privalės turėti – tai numato Kalifornijos norminiai aktai. O būsimasis „Google“ prototipų šimtukas, anot atstovės spaudai Courtney Hohne, bus testuojamas pagal „ruošiamą pilotinę programą“. Šiaip ar taip, šių metų pabaigoje Kalifornijos transporto priemonių departamentas turės patvirtinti taisykles dėl visiškai autonominių automobilių naudojimo.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »