Buvęs JAV prezidentas Fordas ketvirtadienį gali būti paleistas iš ligoninės

Publikuota: 2006 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

JAV vėliava

Buvęs JAV prezidentas Geraldas Fordas (Džeraldas Fordas) gerai reaguoja į gydymą nuo plaučių uždegimo ir ketvirtadienį gali būti paleistas iš Kalifornijos ligoninės, pranešė jo atstovė spaudai.

92 metų G.Fordas praėjusį savaitgalį dėl plaučių uždegimo buvo paguldytas į Eizenhowerio (Eizenhauerio) medicinos centrą Rančo Miražo mieste, kur yra gydomas antibiotikais.

„Jis reaguoja į gydymą ir kiekvieną dieną jo būklė vis gerėja“, – trečiadienį savo pranešime teigė G.Fordo atstovė spaudai Penny Circle (Peni Serkl).

„Jis sėdi krėsle skaitydamas laikraščius, ir mes tikimės, kad ketvirtadienį jis bus paleistas namo“, – pažymėjo ji.

G.Fordas, šalies vadovo pareigas ėjęs 8-ojo dešimtmečio viduryje, gruodžio mėnesį buvo atvežtas į ligoninę įprastam sveikatos patikrinimui. 2000 metų rugpjūtį jį buvo ištikęs nestiprus smūgis, o 2003 metais jis trumpam buvo paguldytas į ligoninę dėl svaigimo priepuolių, kuriuos patyrė žaisdamas golfą.

Gydytojai ir draugai tuo metu tvirtino, kad G.Fordo, aistringo golfo žaidėjo ir buvusio koledžo futbolininko, sveikata yra puiki.

G.Fordas Baltųjų rūmų šeimininku tapo 1974 metų rugpjūčio 9-ąją, kai iš prezidento posto dėl Votergeito skandalo atsistatydino Richardas Nixonas (Ričardas Niksonas). R.Nixonas buvo paskyręs G.Fordą savo viceprezidentu, kai iš šių pareigų pasitraukė Spiro Agnew (Spiras Agnju), norėjęs išvengti persekiojimo dėl kaltinimų korupcija.

1976 metais G.Fordas pralaimėjo prezidento rinkimus demokratui Jimmy Carteriui (Džimiui Karteriui).

G.Fordas pribloškė rinkėjus ir sukėlė daug diskusijų, kai 1974 metais R.Nixonui suteikė malonę dėl visų nusikaltimų, kuriuos jis galėjo įvykdyti, būdamas prezidentu.

G.Fordas buvo 38-asis JAV prezidentas, kuris užėmė šį postą kaip susiskaldžiusios šalies vienytojas, teigęs, kad „ilgas nacionalinis košmaras jau baigėsi“.

Tačiau daugiau kaip dvejus metus jį persekiojo problemos, kol 1976-aisiais jis galiausiai pralaimėjo J.Carteriui.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »