„Canon“ papildytos realybės akiniai įvertinti 125 tūkst. dolerių

Publikuota: 2013 m. vasario 22 d. penktadienis

Kompanija „Canon“ vasario 21 d. Niujorke pristatė vaizdo akinius MREAL. Įrenginį prisitvirtinęs prie galvos vartotojas gali matyti virtualius objektus kartu su realiais.

Šie akiniai daug didesni nei „Google Glass“ ir dirba pagal kitą technologiją. Juose įdiegtos dvi vaizdo kameros atlieka dirbtinių akių vaidmenį. Jų užfiksuotą vaizdą apdoroja kompiuteris – į jį įmontuoja grafiką. Apdorotas paveikslėlis patenka į ekraną – vartotojui prieš akis.

Teisingai įmontuoti grafiką į realybę padeda fiziniai žymekliai. Tai gali būti magnetiniai ženklai ar QR kodai, esantys toje patalpoje, kur naudojamasi akiniais.

Akiniai JAV prekybos vietose pasirodys kovo 1 dieną ir kainuos 125 tūkst. JAV dolerių. Kasmet MREAL eksploatacija vartotojui atsieis 25 tūkst. dolerių.

Iš esmės šie akiniai skirti ne masiniams vartotojams, o verslui. Tarkim, juos pasitelkę automobilių gamintojai galės pirkėjams parodyti, kaip atrodys gamybai paruošta nauja mašina. Automobilio vaizdą (spalvą, saloną) galima pakeisti tiesiog per pačią prezentaciją.

Akiniuose MREAL taikoma papildytos realybės technologija, tačiau „Canon“ labiau linkusi vartoti terminą „mišri realybė“. Be „Canon“ ir „Google“, šioje sferoje dirba „Olympus“, „Microsoft“, „Oakley“ ir daugybė kitų kompanijų.

Kaip veikia „Canon“ papildytos realybės akiniai, galite pamatyti čia.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »