Euro įvedimo proga dovana numizmatams – proginis medalis

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje – UAB „Monetų namai“ – dovanos proginį medalį.

Šį įsimintiną numizmatinį įvykį, kuomet mūsų nacionalinė valiuta – litas – tamps istorija, UAB „Monetų namai“ pažymės dovanodama medalį, kurio tiražas tik 20 000 vienetų.

Pasak „Monetų namų“ atstovės Ievos Galiauskienės, euro įvedimas yra labai svarbus Lietuvos raidos etapas ir reikšmingas įvykis mūsų pinigų istorijoje. „Lietuvai tapus euro zonos nare, Vyčiu puoštos lietuviškos eurų monetos pasklis ir už Lietuvos ribų. Peržengus Naujųjų metų slenkstį, Lietuva tampa 19-ąja Europos Sąjungos nare, įteisinančia bendrąją valiutą – eurą – ir pradedančia vykdyti bendrąją pinigų politiką. Tikimės, kad šia proga sukurtas medalis ne tik pradžiugins kolekcininkus, bet ir po daugelio metų primins šią mums svarbią datą,“ – pažymėjo I. Galiauskienė.

Proginio medalio averse pavaizduotos Vyčiu puoštos lietuviškų eurų monetos, įamžintos nacionaliniais simboliais tapusių architektūros paminklų fone. Reverse – Europos žemėlapis su paryškintu Lietuvos valstybės kontūru, kairėje medalio kompozicijos pusėje įrašas VIENYBĖ TEŽYDI. Šie Tautinės giesmės žodžiai simbolizuoja, kad ir būdami vieningos Europos dalimi išsaugome savitumą. Medalis nukaldintas Karališkoje Nyderlandų monetų kalykloje.

Euras – bendra 18 Europos Sąjungos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., popieriniai pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Banknotai visose šalyse yra vienodi, o monetų aversą kiekviena šalis leidžia pagal savą dizainą. Europos Sąjungos (ES) bendroji valiuta euras kaip teisėta mokėjimo priemonė naudojama ne tik aštuoniolikoje euro zonos šalių, bet (oficialiai arba neoficialiai) dar ir kitose pasaulio šalyse bei teritorijose.

Proginį medalį galima užsisakyti adresu: www.euromedalis.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dantis bus galima valytis be rankų

Elektroninis dantų šepetėlis „Amabrush“ veikia be rankų, jį tereikia įsikišti į burną. skaityti »

Kinijoje atidarytas Dirbtinio intelekto miestas

Hangzhou mieste įdiegta 90 inovatyvių projektų, veikiančių 15-os skirtingų dirbtinio intelekto sistemų pagrindu. skaityti »

Kaip ir kodėl naujosios technologijos skatina sportuoti?

Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių yra išmaniųjų technologijų tobulėjimas. skaityti »

Robotas išgelbėjo mergaitę nuo griūvančių lentynų

Permėje (Rusijoje) robotas išgelbėjo vaiką nuo griūvančių ant jo lentynų. skaityti »

Vilniuje lietuviai ir amerikiečiai filmuoja fantastinę dramą apie ateitį „001Lithium X“

Vilniuje prasidėjo bendros Lietuvos ir JAV gamybos vaidybinio filmo „001Lithium X“ filmavimo darbai. skaityti »

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų „Moby Mart“, kuri gali pati važinėti gatvėmis. skaityti »

Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ siūlo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui. skaityti »

Lietuvos gyventojai – aistringiausi serialų žiūrovai Baltijos šalyse

Duomenys rodo, kad 81 proc. apklaustųjų šalyje linkę žiūrėti net keletą mėgstamo serialo serijų iš eilės. skaityti »

Australiškas monetas puošia bananai su pižamomis

Ir kas tik nevaizduojama ant monetų! Pavyzdžiui – bananai su pižamomis! skaityti »

Slovėnijoje populiarėja skaitmeniniai antkapiai

Vienose Slovėnijos miesto Mariboro kapinėse pasirodė unikalus antkapis su didžiuliu jutikliniu ekranu, kuriame galima peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus. skaityti »