Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

Publikuota: 2016 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Agentūros „Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma patenka į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. „Reuters“ atstovai paskelbė, kad, siekdami atskirti melą nuo tikrovės, pradės naudotis dirbtinio intelekto sistema.

Sistema „News Tracer“ – tai algoritmas, kuris analizuos socialinio tinklo „Twitter“ įrašus (kasdien daugiau nei 500 mln.), kad atrinktų naudingą informaciją nuo gandų ir reklamos. Tikimasi, kad iki šiol socialinių tinklų monitoringui daugybę laiko sugaišę žurnalistai galės užsiimti savo tiesioginiu darbu.

Nuo 2014 m. kuriama dirbtinio intelekto sistema „News Tracer“ pirmiausia lygina temomis panašius įrašus. Vėliau sistema analizuoja pačią kalbą, rašymo stilių.  

Svarbiausia tai, kad dirbtinio intelekto sistema kopijuoja tikro žurnalisto mąstymą. Harvardo universiteto „NiemanLab“ laboratorijos atstovai teigia, kad  virtualusis protas apie informacijos teisingumą nusprendžia iš 40 veiksnių. Sistema analizuoja žinią paskleidusio žmogaus statusą, jo asmeninę skelbiamą informaciją, kaip plačiai ta informacija pasklinda tarp draugų ir draugų draugų, o tuomet sudaro žinios skelbėjo patikimumo reitingą.

Sistema taip pat dvigubai tikrina informaciją, atsižvelgdama į žurnalistų pastabas apie šaltinio patikimumą. Be to, „News Tracer“ lengvai atpažįsta reklaminį turinį.

Manoma, kad „News Tracer“ visų pirma bus naudojama analizuojant informaciją apie konkrečius įvykius: avarijas, protesto akcijas, nusikaltimus, taip pat populiarių visuomenės žmonių mintis. „Reuters“ tikisi, kad dirbtinio intelekto sistema turės didelės įtakos kasdienių naujienų kokybei.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »