Gelbėtojai vadavo įklimpusią karvę

Publikuota: 2003 m. birželio 20 d. penktadienis

Įklimpusią karvę iš melioracijos griovio gelbėtojai traukė 15 minučių. Vis dažniau su netikėtomis gelbėjimo operacijomis susiduriantiems Šiaulių ugniagesiams vakar teko iš apleisto melioracijos griovio traukti įklimpusią karvę. Jau antrą kartą šią savaitę Šiaulių ugniagesių gelbėtojams teko gelbėti ne žmones, o suteikti pagalbą gyvūnams. Vakar jie skubėjo į Šiaulių pakraštyje esančią Pelkių gatvę, kur sename apaugusiame kelių metrų gylio melioracijos griovyje kankinosi įklimpusi karvė. Pamatę, kad į griovį įbridusi karvė nepajėgia pajudinti kojų ir klimpsta vis gilyn, gyvulio šeimininkai patys apie valandą įvairiais būdais stengėsi padėti maitintojai. Tačiau nei ant ragų užrišę virvę, nei ją apjuosę, šeimininkai neištempė karvės iš griovio. Matydami, kad gyvulys įklimpęs jau iki pat papilvės ir labai nusilpęs, žmonės į pagalbą iškvietė ugniagesius gelbėtojus. Beje, nelengva buvo ir jiems - visas gelbėtojų skyrius užtruko ilgiau kaip 15 minučių, kol virve bei diržu per šonus apjuosta karvė buvo ištraukta ant griovio krašto. Prieš kelias dienas ugniagesių gelbėtojų komanda, pasitelkusi į pagalbą Šilumos tinklų darbuotojus ir statybininkus, iš užmūrytos požeminės šiluminės trasos po kelių dienų nelaisvės išvadavo katiną. Tam reikėjo išdaužyti net betono plokštę. Pasak Šiaulių priešgaisrinės apsaugos vadovo Jono Misiūno, ugniagesiams gelbėtojams neretai tenka atlikti unikalias gelbėjimo operacijas - nukelti nuo dviejų aukštų pastato stogo nenulipančius ožkiukus, iškelti iš medžių katinus. "Artėjant pavasariui neretai sulaukiame pasipiktinusių žmonių skambučių "Važiuokit gelbėti įšalusių gulbių". Mūsų gelbėtojai apie pusvalandį daužo ledus, o kai pasiekia gulbę, ji atsistoja ir... nutipena tolyn", - sakė ugniagesių vadovas. Pasak jo, dar blogiau, kai ugniagesiams iš medžio viršūnės reikia iškelti tris paras joje tūnojusį katiną. "Mūsų gelbėtojai ilgai galvoja, skiepytis ar ne, kai išsikankinęs katinėlis rankon suleidžia nagus", - tragikomiškas situacijas prisiminė Misiūnas.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »